Preskočiť na obsah

Prvý oficiálny trailer k hororu Annabelle: Creation má silný rukopis Jamesa Wana

Prvý oficiálny trailer k filmu Annabelle: Creation predstavuje bábiku Annabelle vo svojom desivom prirodzenom prostredí.

Bábiku Annabelle poznajú všetci fanúšikovia, nakoľko ide o neprehliadnuteľnú postavu tzv. The Conjuring filmovej série. Annabelle je vytvorená na základoch reálne existujúcej bábiky Raggedy Ann, ktorá sa zrodila v roku 1915 a v roku 1918 sa dočkala vlastnej detskej knižky Raggedy Ann Stories. Jej tvorca Johnny Gruelle určite neočakával , že sa z rozprávkovej postavičky a nevinne vyzerajúcej detskej hračky stane postrach držiaci v napätí aj dospelých.

Pár Ed a Lorraine Warrenovci, známi kontroverzní démonológovia a vyšetrovatelia paranormálnych javov totiž v roku 1970 údajne natrafili na jednu nezvyčajnú Rageddy Ann bábiku, ktorá mala byť posadnutá démonom alebo inou temnou entitou. Vlastnila ju študentka a zdravotná sestra- praktikantka. Tá a jej spolubývajúca si všimli zvláštne správanie milej bábiky. Psychické médium im prezradilo, že v bábike prežíva duša mŕtvej Annabelle Higgins. Vydesení jej zlovestným správaním kontaktovali Warrenovcov a tí si ju s radosťou ubytovali vo vlastnom múzeu.

Bolo teda len otázkou času, kedy Annabelle dostane svoj vlastný film. Stalo sa tak v roku 2014 za pomoci réžie Johna R. Leonettiho, scenára Garyho Daubermana a produkcie Jamesa Wana. I napriek masívnym tržbám dosahujúcich štyridsaťnásobok rozpočtu nešlo o fanúšikovský triumf. Dej sa točil okolo manželov Mii a Johna čakajúcich dieťa. Diváci sa dočkali vysvetlenia pôvodu bábiky v ktorom Annabelle Higgins a jej priateľ boli vyznávačmi satanistického kultu a taktiež zodpovední za vraždu Higginsovcov- susedov Mii a Johna. Po napadnutí Mii v ten istý večer sa Annabelle rozhodla priamo pred ňou spáchať samovraždu. Po dopadnutí kvapiek krvi na bábiku začala v porcelánovom tele žiť svojim životom hľadajúc akúkoľvek dušu ako obetu. Tú Annabelle sprvoti našla v dcére Mii a Johna, Leah.

Za neúspech u fanúšikov bola pravdepodobne zodpovedná neskúsenosť tvorcov. Leonetti i napriek dlhoročnej praxe za kamerou bol režisérom len dvakrát, a to naposledy (pred Annabelle) vo filme The Butterfly Effect 2 z roku 2006. Scenárista Gary Dauberman mal naopak na svojom konte len céčkové hororové filmy In the Spider’s Web (2007), BloodMonkey (2007) a Swamp Devil (2008). Ani sprievodná ruka Jamesa Wana nedokázala vyčarovať zázrak.

Pri Annabelle: Creation sa na režisérsku stoličku posadil David F. Sandberg, ktorý stál za prekvapením minulého roku Lights Out, ktorého recenziu nájdete aj u nás. O scenár sa znovu postaral Gary Dauberman, ktorý si aspoň trochu napravil povesť s filmom Crawlspace (2016) i napriek podobnosti s filmami The Boy (2016) a Housebound (2014).

Dvojka filmovo prerozpráva príbeh výrobcu bábok a jeho manželky, ktorí tragicky prišli o svoju dcéru. Rozhodnú sa tak aspoň pomôcť deťom zo sirotinca a svoj domov poskytnú im a mníške. Krátko na to sa však začnú diať zvláštne veci. Smútiaci rodičia totiž v jednej zo svojich izieb držia bolestivé a zároveň desivé tajomstvo. V jednej bábike údajne prežíva duch ich zosnulej dcéry. Tej sa však prítomnosť ostatných detí nepozdáva.

Vo filme sa objavia Stephanie Sigman (Spectre), Talitha Bateman (The 5th Wave), Lulu Wilson (Ouija 2, Deliver Us from Evil), či Philippa Coulthard (After the Dark).

Film vyjde 11. augusta tohto roku.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky:

1 názor na “Prvý oficiálny trailer k hororu Annabelle: Creation má silný rukopis Jamesa Wana”

  1. Pingback: Dostane The Crooked Man z hororu V Zajatí Démonov 2 vlastný film? - Horormagória

Komentáre sú uzavreté.