Preskočiť na obsah

Provokatívny horor In2ruders sa pozrie na temné stránky hudobného priemyslu

Vražedné tóny.

Hudobný priemysel nie je takým panenským nebom, po ktorom zvyknú túžiť začínajúci umelci. Za vidinou slávy a finančnej kompenzácie za talent sa skrýva šialená a nekompromisná mašinéria, ktorej úlohou je z umelca vytvoriť predajný artikel. Nie je náhoda, že táto hudobná pavučina priťahuje problémy s psychickým zdravím, závislosti či močenie do kvetináčov.

Veľké hudobné vydavateľstvá vedú svoje katalógy a veľmi dôkladne zhodnotia, kto im dokáže vyplniť dieru vo vlastnom inventári a hlavne na trhu. Čerstvým príkladom je speváčka Sarah Close, ktorú po zmene vo vedení vydavateľstva Parlophone jednoducho stiahli kvôli kreatívnym nezhodám. Ak nepovieš áno, sen o kariére môže veľmi rýchlo zhasnúť.

O temných stránkach hudobného priemyslu je psychedelický horor In2ruders od filmára Naeema Mahmooda. Príbeh sleduje hudobne nadané dvojičky Lumi & Narti, ktoré odmietnu podpísať zmluvu s vplyvným vydavateľstvom. Po tomto momente sa ich život zmení na absurdné peklo ako z tej najhoršej nočnej mory.

Zaujímavé je aj to, že vo filme si nešťastnú dvojicu zahralo hudobné sesterské duo Bloom Twins, ktoré tvoria dvojičky Anna Kuprienko a Sofia Kuprienko. Narodené v Kyjeve na Ukrajine sa neskôr presťahovali do Londýna v UK, a to práve pre snahu posunúť svoju kariéru k vysnívanému cieľu.

Vo filme uvidíte aj Tonyho Hadleyho, bývalého člena legendárnej synthpopovej kapely Spandau Ballet či modelku a úspešnú podnikateľku Caprice Bourret. Bonusom je model Ricki Hall.

Okrem nich sa v In2ruders predstavia Samuel Anderson, Paul Chiedozie, Aaron Fontaine, Megan Burns, Melissa Latouche a Isla Blair.

In2ruders zrežíroval Naeem Mahmood a scenár napísal Paul Danquah. Hudbu zložil ikonický Nick Rhodes, jeden zo zakladateľov new wave kapely Duran Duran.

Film je z produkcie Zems Entertainment, Trailblazer a cez distribučnú spoločnosť Black Cactus vyjde už onedlho.

Teaser trailer:

 

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: