Preskočiť na obsah

Promo k novému The Purge paroduje Trumpa

Nový The Purge bude Prvý Purge.

To, že filmová séria The Purge sa dočká ďalšej časti vieme už od februára minulého roku, kedy sme dostali oficiálne oznámenie. Od rovnakej doby vieme aj to, že nepôjde o pokračovanie, ale prequel mapujúci udalosti pred začatím tradície masového vraždenia.

Ako všetci vieme, 20. januára roku 2017 započal svoje prezidentské panovanie v USA už 45. prezident Donald Trump. Jeho pobyt v Bielom dome bol a je hocičím, len nie štandardným prezidentovaním. Rozdeľovacia a kontroverzná povaha jeho rétoriky je už viac než rok terčom kritikov, zabávačov a umelcov. Aj hororový žáner postavu D. Trumpa do seba zakomponoval, pre našich čitateľov najznámejšie v siedmej sérii American Horror Story: Cult.

Séria The Purge si na Trumpovi taktiež pochutnáva, minimálne formou virálnej kampane pre pripravovaný film The First Purge.

30. januára sa totiž konal tradičný ročný prezidentský príhovor v USA známy ako State of the Union Address, v ktorom prezident predstavuje svoju ekonomickú a legislatívnu víziu pre krajinu, vrátane vyjadrenia sa k spoločenskej situácii. Práve v tento deň sa marketingové oddelenie distribučnej spoločnosti Universal Pictures pochlapilo a plagát s teaser trailerom oblieklo do známej červenej šiltovky parodujúcej Trumpov slogan „Make America Great Again.“

To však nie je jediné rýpnutie si do súčasného prezidenta. Teaser trailer vo forme info reklamy sa totiž divákov pýta „Čo robí Ameriku úžasnou?“ a klasický rádiový hlas dáva odpoveď v podobe „očisty“.

Samotný film však s určitosťou nebude o Donaldovi Trumpovi, nakoľko prvá časť série sa odohráva v roku 2014.

V The First Purge sa staneme svedkami prvých izolovaných testov očisty odohrávajúcich sa v Staten Island, čo je jeden z najväčších obvodov v New Yorku. Myšlienkou Nových otcov zakladateľov bolo pomocou 12 hodinového beztrestného vraždenia znížiť kriminalitu pod 1% po zvyšok roka. Hnev marginalizovanej skupiny spoločnosti sa však stretne s odporom mocnejších, čo vyústi do vražednej epidémie. Z nej sa neskôr stane tradícia Očisty.

The First Purge je od režiséra Gerarda McMurraya a scenáristu Jamesa DeMonaca, ktorý napísal scenáre po ostatné tri filmy zo série. V The First Purge si zahrali Y’Lan Noel, Lex Scott Davis, Jovian Wade, Luna Lauren Velez a Marisa Tomei.

The First Purge je z produkcie Blumhouse Productions (Paranormal Activity, Insidious, Sinister, Dark Skies, The Purge, Oculus, Ouija, The Visit, Split, Get Out, Happy Death Day) a vyjde klasicky 4. júla, kedy sa v USA oslavuje Deň nezávislosti.

Rovnako pripomíname, že The Purge bude aj v seriálovej podobe. Viac sa dozviete tu.

Teaser trailer:

Plagát:

Značky: