Preskočiť na obsah

Prichádzajúci horor vás odnaučí klopať na cudzie dvere

Nikdy neklopať na cudzie dvere je pravidlom, ktorým sa po pozretí filmu Don’t Knock Twice budete riadiť do konca života.

Legendy a strašidelné príbehy z detských čias majú mnohokrát len jediný dôvod- vystrašiť. Ide o jednoduchú a účinnú metódu kontrolovať svoje ratolesti pomocou strachu, aby nevykonávali zakázanú činnosť. Seriózny problém nastáva v momente, kedy nejde len o obyčajné príbehy. O tom nám porozpráva film Don’t Knock Twice.

Chloe sa vráti do mestečka v ktorom strávila svoje detstvo. Prechádza si totiž turbulentnejším obdobím a obnovenie strateného vzťahu s jej matkou môže mať liečivé účinky. Pre Chloe je to však o to náročnejšie, že matka sa jej v mladosti vzdala pre jej problémy s drogami. Podarilo sa jej z toho dostať a vydláždiť si kariéru úspešnej umelkyne. Chloe vo svojom vnútri dúfa v podobný osud.

Zvrat nastane po otestovaní pravdivosti miestnej legendy putujúcej ulicami od čias detstva Chloe. V dome neďaleko údajne býva stará deti kradnúca čarodejnica. Legenda „Zaklop raz, hneď ju zobudíš . Zaklop dva razy, nikdy sa jej nezbavíš…“ je so svojim posolstvom jednoznačná. Svoju roztržitosť Chloe rýchlo po dvojitom zaklopaní oľutuje. Démonická entita sa jej odmietne zbaviť a Chloe bude nútená opäť dôverovať žene, ktorá sa jej ako malej zbavila.

Chloe si so svojou matkou prejdú peklom, terorom a strachom, ktorého existenciu si nedokázali ani len predstaviť.

Pre režiséra Caradoga W. Jamesa ide o prvú skúsenosť s hororovým žánrom. O scenár sa však postarali Mark Huckerby a Nick Ostler, ktorých môžete poznať z filmu Howl (2015).

V Don’t Knock Twice si zahrali Lucy Boynton, Katee Sackhoff, či Javier Botet.

Film vyjde 3. februára a bude dostupný aj formou VOD.

Trailer: