Preskočiť na obsah

Prenasledujúci duchovia v mrazivom horore Cold Moon

Cold Moon a návrat klasického hororu.

Pamätáte si filmy Predvianočná nočná mora (The Nightmare Before Christmas, 1993) a Beetlejuice z roku 1988? Oba majú spoločných dvoch dôležitých ľudí- Tima Burtona a Michaela McDowella. Tentokrát je však dôležitý jeden, a to druhý menovaný.

Michael McDowell bol jedným z najlepších spisovateľov brožovaných kníh, zbožňoval ho aj sám Stephen King, no v spolupráci s legendárnym Timom Burtonom sa prejavil aj ako veľmi schopný scenárista. Okrem spomenutých filmov Predvianočná nočná mora a Beetlejuice, má na konte 11 epizód seriálu Tales From The Darkside (1984-1987), jednu epizódu z Tales From The Crypt (1989), či filmovú adaptáciu románu S. Kinga s názvom Thinner (1996).

Ako spisovateľ v roku 1980 napísal aj román Cold Moon Over Babylon. Išlo o atmosferický horor, ktorý sa zaoberal jednou veľmi desivou predstavou- prenasledujúcim duchom.

Je to myšlienka stará ako ľudstvo samo. Pri neprávosti, či ublížení sa takmer každý aspoň raz vo svojom živote vyhrážal posmrtným otravovaním a urobením živému peklo z jeho života. No čo ak by sa to naozaj dalo?

Margaret Larkin je obeťou záhadnej vraždy. Páchateľom je však človek s mocou a peniazmi, a takí sa vedia väzeniu úspešne vyhnúť. No v mestečku Babylon, pod neustálym pálivým slnkom a pokrytým zahmlenými močiarmi, sa zrazu rozprestrie hororová scéna. Z jedného močiara vzíde démonická bytosť, ktorá by ako z oka vypadla obeti vraždy Margaret.

Táto paranormálna entita nemá v pláne strašiť v celom meste. Má v pláne svojmu vrahovi urobiť zo života horor. Nie násilím, nie hádzaním tanierov o zem. Pravdepodobný duch Margaret celú situáciu vyrieši s väčším efektom desu; neustálym prenasledovaním jeho osoby. Bude sa vznášať pred oknami jeho domu, pozorovať ho sediac na strome, sledovať pri príjemnej prechádzke popri rieke.

To nie je všetko, lebo prejde len jeden deň a nad močiarom sa objaví ďalšia ľudsky vyzerajúca bytosť… a ďalšia... Obete vrážd sa začnú prebúdzať a terorizovať svojich vrahov. Skutočná odplata a zadosťučinenie spravodlivosti.

Tento román sa v roku 2015 dočkal svojej dotlače a teraz sa môžeme tešiť na filmovú adaptáciu. Tá so značným úspechom obiehala filmové festivaly už minulý rok, no teraz film príde do kín v USA a na digitálne platformy.

Režisérom snímky je Griff Furst (30 Days to Die, Swamp Shark, Starve) a vo filme si zahrali Josh Stewart, Christopher Lloyd, Robby Kay, Candy Clark, Frank Whaley, Tommy Wiseau, Madison Wolfe, Rachele Brooke Smith a Laura Cayouette.

Cold Moon z produkcie Curmudgeon Films vyjde digitálne vďaka Uncork’d Entertainment 6. októbra tohto roku. DVD a Blu-ray verzie sa film dočká až v januári 2018.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: