Pozývať si k sebe domov duchov nie je najlepší nápad…

Nie je duch ako duch.

Strata blízkych je desivá udalosť, ktorou si prejde takmer každý. Následné správanie jedinca po smrti blízkeho je tak špecifické, že sa mu venovali i nemeckí výskumníci v štúdii publikovanej v roku 2014 za podpory German Research Association (DFG). V štúdii išlo hlavne o sledovanie pocitu viny a odlišných manifestácií ľútosti po dobu 2 rokov po smrti milovaného. Obrovský pocit viny v počiatočnej fáze je dokonca spájaný s vierou v paranormálne zážitky.

Takéto náročné obdobie zažíva Ethan po tragickej smrti svojich rodičov, ktorí zahynuli v hrôzostrašnej autonehode. Neutíchajúci pocit viny ho zožieral až tak, že sa rozhodol prerušiť štúdium na prestížnej univerzite MIT a čas venovať výchove svojich mladších súrodencov. Taktiež začal pracovať na zariadení, ktoré by mohlo do ich domácnosti priniesť vzduchom šírenú elektrinu. Aspoň to tvrdil svojej mladšej sestre.

Chtiac či nechtiac, jeho technologický zázrak privedie do ich domu niečo úplne odlišné od toho, čo mal v pláne. Po zapnutí prístroja sa začnú v dome objavovať temné bytosti, ktoré túto jedinečnú príležitosť existencie v živej realite budú chcieť využiť naplno. I keď by Ethan určite neprotestoval voči možnosti komunikovať so zosnulými rodičmi, to, čo prišlo do sveta za jeho pomoci rozhodne nemá dobré úmysly.

Horor Our House je debutom režiséra Anthonyho Scotta Burnsa. Scenár dal dokopy Nathan Parker (Moon, 2009) na základe filmovej predlohy hororovej drámy Ghost from the Machine (2010) od Matta Ostermana. Ide teda o remake.

Vo filme si zahrali Nicola Peltz, Thomas Mann, Percy Hynes White, Carlyn Burchell, Christine Horne, Marcia Bennett, Evan Marsh, Stefanie Nakamura, Kate Moyer, John Rolston, Allison Hossack, Lucius Hoyos a ďalší.

Our House je z produkcie Prospero Pictures, Resolute Films and Entertainment, Senator Film Produktion a XYZ Films. V USA sa o distribúciu postará IFC Midnight, v Kanade Elevation Pictures. V Kanade film vyjde 27. júla a práve vďaka Elevation Pictures sa môžeme pokochať prvým trailerom.

Trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=DuacbeRnEqs

Zábery z filmu:

Plagát: