Preskočiť na obsah

Pozrite si trailer na remake hororu Inside od scenáristov filmov [Rec]

Remake filmu Inside dostal svoj oficiálny anglický trailer.

Ak sledujete horor, určite ste videli resp. minimálne počuli o francúzskom horore Inside (À l’intérieur, 2007) od dvoch debutujúcich režisérov Juliena Mauryho a Alexandrea Bustilla.

Tento film o tehotnej vdove pod útokom záhadnej šialenej ženy sa považuje za jeden z najdôležitejších hororov francúzskej a vôbec európskej kinematografie. Nečudo, že okamžite prilákal produkcie z Hollywoodu. Obaja režiséri však z predstavených ponúk nemali príliš dobrý pocit a tak možnosť prerábky zostala visieť vo vzduchu.

V roku 2008 sa však celá situácia zmenila po tom, čo sa projektu remaku rozhodol ujať Španiel Jaume Balagueró, zodpovedný za niekoľko filmov zo slávnej REC série. Produkcia sa však nečakane zadrhla na údajných problémoch s právami a postupne od projektu odstúpil aj sám Balagueró, čo bola pre dvojicu režisérov pôvodnej snímky veľká rana, nakoľko oni samotní na remake pristúpili práve z dôvodu, že boli obrovskými fanúšikmi španielskeho majstra hororu.

V roku 2015 vyšlo najavo, že na filme sa stále pracuje a réžie sa ujal ďalší Španiel Miguel Ángel Vivas, ktorého môže divák poznať z hororu Kidnapped (Secuestrados, 2010). Vivas pracoval s originálnym scenárom od Balaguerá, no pomohol mu aj Manu Díez. Ten napísal scenáre k filmom REC 2 (2009) a REC 4: Apocalipsis (2014). Scenár stvárnili herci Rachel Nichols, Laura Harring, Andrea Tivadar, Stany Copper, Richard Felix a Craig Stevenson.

Tento remake sa má sústrediť viac na aspekty napätia a teroru, než na krvavý splatter fest, no príbeh bude stále o čoskoro matke Sarah, ktorá nedávno prišla o svojho manžela počas hrôzostrašnej autonehody.

Stále nezotavená z emocionálnej ujmy čaká na drobné svetlo svojich zajtrajškov. Aj napriek problémom so sluchom, je odhodlaná svoje dieťa ochrániť pred rôznymi budúcimi nástrahami života, ktorým sa určite spoločne nevyhnú.

No v jednu noc príde ešte desivejší test. Na dvere jej zaklope neznáma žena prosiaca o pomoc s pokazeným autom. Na odpoveď „Manžel spí, nechcem ho budiť…“ započuje desivé slová „Viem, že je tvoj manžel mŕtvy.“ V danom momente ju inštinkty varujú pred nečistými úmyslami ženy. No aj napriek tomu, že okamžite zavolá políciu, vo vnútri svojej duše vie, že horor jej života sa len začal.

Inside (Terror en la Oscuridad) z produkcie Nostromo Pictures mal premiéru v španielskych kinách 18. augusta a to vďaka dist. spoločnosti Corazón Films. Je pravdepodobné, že čoskoro sa diváci dočkajú aj anglického vydania a zrejme to bude na DVD resp. na VOD.

Pozrite si anglický trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: