Preskočiť na obsah

Pozor na to, koho si vpustíte do života

Keď upratovačka berie svoju prácu vážne.

Alice je osoba zbožňujúca lásku, pocit tancujúcich motýľov v bruchu a intenzívnu emocionálnu horúčkovitosť z nového vzťahu. V jej prípade by sa to dalo nazvať závislosťou, sama si je toho vedomá. Bohužiaľ, jej hlad po zamilovanosti bol po väčšinu jej života zodpovedný i za niekoľko nepríjemností. Hlavne v prípadoch, keď sa zamilovala do nesprávnych mužov. Jej závislosť naposledy vyústila do aféry, ktorá ju ešte stále teraz vyčerpáva.

Rozhodla sa preto vyvetrať si hlavu a oddýchnuť si od muža, s ktorým nevie, čo ďalej. Z potreby rozptýlenia sa spriatelí s upratovačkou Shelly, ktorej tichá povaha príde Alice rozhodne vhod. Navyše, po pár dňoch spoznávania si Alice uvedomí, že Shelly je milá, citlivá a zároveň skvelá bútľavá vŕba. Alice sa od nej dozvie, že za jej nezvyčajný vzhľad nesú zodpovednosť popáleniny, ktoré utrpela už v detstve.

Shelly je však veľmi svojská osoba, ktorá sa s problémami pasuje vždy po svojom. I keď nemala problémy zveriť sa Alice so svojou tragickou minulosťou, niekoľko nepekných tajomstiev si nechala pre seba. Keď sa dozvie o súčasných osobných problémoch Alice, rozhodne sa jej „pomôcť“. Bohužiaľ, problémy Alice majú väčšinou ľudskú formu a Shelly? Nuž, Shelly je skvelá upratovačka.

Horor The Cleaning Lady zrežíroval Jon Knautz na základe vlastného rovnomenného krátkeho filmu z roku 2016. Knautza môžete poznať vďaka hororom ako sú The Shrine (2010), Girl House (2014) či Goddess of Love (2015). Na scenári sa podieľala Alexis Kendra, ktorá s Jonom Knautzom pracovala ako scenáristka a herečka v spomínaných projektoch Goddess of Love a The Cleaning Lady (2016, hrala tam pre zmenu Shelly).

Vo filme si zahrali Alexis Kendra, Rachel Alig, Stelio Savante, Elizabeth Sandy, Mykayla Sohn, JoAnne McGrath, Keri Maronne, Carla Wynn a iní,

The Cleaning Lady je z produkcie Olivargo a tak ako predchádzajúci film Seeds, aj tento sa momentálne nachádza na trhovisku Cannes Film Market.

Trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=VKWzTC1V_7U

Zábery z filmu: