Pozor na neľudský teror v nepríjemnom horore Caught

Pripravte sa na neľudský teror v Caught.

Fantazírovanie o mimozemšťanoch je staré takmer ako ľudstvo samo. Logika pravdepodobnosti predsa káže, že nemôžeme byť jedinou živou anomáliou v neustále sa rozpínajúcom vesmíre. Len v našej galaxii sa nachádza minimálne 100 miliárd hviezd s tým, že konečný počet môže byť až štvornásobný. Teraz si predstavte, že vieme minimálne o 2 biliónoch galaxiách.

Predstavu o výzore ufóncov má každý inú a popkultúra nám toho v tomto smere dala neúrekom. Spomeňme si na milého E.T., chlpatého ALFA alebo krvilačné monštrum zo série Alien. Najdesivejšou hypotézou je však tá, že vyzerajú ako my resp. vedia na seba prevziať ľudskú podobu. Pohrával sa s tým napríklad slávny horor Invasion of the Body Snatchers z roku 1956 a vládne/armádne mimozemské napojenie spopularizovali incidenty Roswell, Maury Island a spisovateľ Gray Barker, zodpovedný za termín Muži v čiernom.

V podobnom duchu sa nesie horor Caught, ktorý divákom vyrozpráva príbeh o manželskom novinárskom páre, ktorý neďaleko svojho domu na odľahlom mieste spozoruje výstavbu záhadnej armádnej budovy. To znie ako skvelý námet na nový článok, minimálne do momentu, kým si ich prítomnosť nevšimnú dvaja obyvatelia budúcej základne. Vyzerajú ako príjemný mladý pár a keď zlezú z prázdneho kopca a zaklopú na dvere, zamilovaní novinári nemajú jediný dôvod nepozvať ich dnu.

Málo však vedeli, že zavretím vstupných dverí sa započne ten najbizarnejší dotazníkový rozhovor, ktorý postupne vyústi do krvilačného teroru, odpovedajúcemu na všetky otázky ohľadom mysterióznej armádnej aktivity.

Sci-fi horror Caught zrežíroval Jamie Petterson podľa scenára od Davea Allsopa a Alexa Francisa. Vo filme si zahrali Mickey Sumner, Cian Barry, April Pearson, Ruben Crow, Dave Mounfield a Aaron Davis.

Caught je z produkcie Dandelion Productions, Gael Films, Castleview Films a cez Cinedigm vyjde 30. marca na VOD.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: