Preskočiť na obsah

Posmrtná pomsta v malajzijskom horore 7ujuh

Pomsta nezomiera.

Dnes sa opäť pozrieme do Ázie, konkrétne do Malajzie, odkiaľ pochádza horor 7ujuh. Ten sa začal v domácej krajine premietať minulý týždeň a zaujímavý je tým, že je ho možné zaradiť do subžánru „ræp*“ and revenge (skomolenina kvôli FB). Tento kontroverzný subžáner hororu už len svojim názvom vyjadruje svoju celú podstatu. Filmy predstavujú väčšinou ženskú obeť sexuálneho násilia, ktorá svoju pomstu dosiahne brutálnymi vraždami.

Scenár napísala Ellyna Ahmad a symbolicky sa v ňom dotýka problému vykorisťovania pôvodného obyvateľstva. Ellyna v minulosti vo svojich filmoch riešila malajzijskú Skinhead subkultúru (Ophilia, 2014) či vzťahy medzi ženami a mužmi (Coverina, 2016). O réžiu sa postaral Raja Mukhriz Bin R. Ahmed Kamaruddin, ktorý s E. Ahmad spolupracoval pri spomínanom filme Ophilia (2014) či horore Harmonika (2016).

Dej filmu sa odohráva v 70. rokoch 20. storočia a sleduje školské prázdniny po konci semestra. Sedem kamarátov sa vydá do neďalekého letného domu v drobnej dedinke. Tú vlastní otec jedného zo študentov a o hostí sa stará jeho dcéra Suri. Partia priateľov nemá v pláne nič iné, než sa odviazať, no v jeden moment sa šialená párty vymkne spod kontroly a Suri jeden zo sedmičky znásilní. Ona to absolútne nezvládne a svoj smútok, traumu a hnev sa rozhodne utopiť v rieke samovraždy. Predtým však všetkých uriekne a sľúbi si, že sa im v posmrtnom živote pomstí. Každý z nich na svojich pleciach nosí vlastný hriech zodpovednosti. Nejde len o samotný akt.

Sedmička previnilcov zostane uväznená v dome a okrem nahnevaného otca budú čeliť vražedne desivým nočným morám, ktoré do pavučín smrti postupne chytia každú jednu odpornú muchu.

Vo filme si zahrali Marsha Milan Londoh, Cristina Suzanne Stockstill, Wan Hanafi Su, Riz Armin, Faizal Hussein, Jonah Asari a iní.

7ujuh je z produkcie Primeworks Studios a v Malajzii sa premieta od 8.11.2018.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: