Posadnutá bábika Annabelle sa predstavuje na novej fotografii

Bábika Annabelle sa ukazuje na novej fotografii.

Bábiku Annabelle zrejme ani nie je nutné predstavovať, nakoľko ide o neprehliadnuteľnú postavu tzv. The Conjuring filmovej série. Annabelle je vytvorená na základoch reálne existujúcej bábiky Raggedy Ann, ktorá uzrela svetlo sveta poprvýkrát v roku 1915 a v roku 1918 sa dočkala vlastnej detskej knižky Raggedy Ann Stories. Jej tvorca Johnny Gruelle určite neočakával to, že sa z rozprávkovej postavičky a milej hračky stane postrach držiaci v napätí aj dospelých.

Dvojica Ed a Lorraine Warrenovci, známi kontroverzní démonológovia a vyšetrovatelia javov paranormálnych totiž v roku 1970 údajne natrafili na jednu Rageddy Ann bábiku, ktorá bola posadnutá démonom. Vlastnila ju študentka a zdravotná sestra- praktikantka, ktorá si spolu s jej spolubývajúcou všimla zvláštne správanie milej bábiky. Psychické médium im prezradilo, že v bábike prežíva duša mŕtvej Annabelle Higgins. Vydesení jej nepriateľským správaním kontaktovali Warrenovcov a tí si ju s radosťou vzali do vlastného múzea.

Za neúspech u fanúšikov zrejme hral faktor neskúsenosti tvorcov. Leonetti i napriek dlhoročnej praxe za kamerou bol režisérom len dvakrát, a to naposledy (pred Annabelle) vo filme The Butterfly Effect 2 z roku 2006. Scenárista Gary Dauberman mal naopak na svojom konte len céčkové hororové filmy In the Spider’s Web (2007), BloodMonkey (2007) a Swamp Devil (2008). Ani sprievodná ruka Jamesa Wana nepomohla.

Teraz pri Annabelle 2 sa na režisérsku stoličku posadí David F. Sandberg, ktorý stál za prekvapením minulého roku Lights Out, ktorého recenziu nájdete aj u nás. O scenár sa znovu postará Gary Dauberman, ktorý si aspoň trochu napravil povesť s filmom Crawlspace (2016) i napriek podobnosti s filmami The Boy (2016) a Housebound (2014).

Dvojka filmovo prerozpráva príbeh výrobcu bábok a jeho manželky, ktorí tragicky prišli o svoju dcéru. Rozhodnú sa tak aspoň pomôcť deťom zo sirotinca a svoj domov poskytnú im a mníške. Krátko na to sa však začnú diať zvláštne veci, keď výstavný kúsok Annabelle si začne prítomnosť detí dosť užívať.

Vo filme sa objavia Stephanie Sigman (Spectre), Talitha Bateman (The 5th Wave), Lulu Wilson (Ouija 2, Deliver Us from Evil), či Philippa Coulthard (After the Dark).

Film vyjde 11. augusta tohto roku.

Nový záber z filmu:

Teaser trailer:

One comment

Comments are closed.