Polnočný rituál a hra s temnou entitou v horore The Midnight Man

Hra so strachom v horore The Midnight Man.

Hororové filmy človeka naučia vyhýbať sa hlavne tmavým pivniciam, zatuchnutým podkroviam, na pohľad zábavným rituálom a spoločenským stolným hrám, ktoré sa nedajú zakúpiť v hračkárstve. Film The Midnight Man si z tohto zoznamu môže vyškrtnúť hneď niekoľko bodov.

Tínedžerka Alex žije v pomerne veľkom dome so svojou chorou starou mamou Annou a jeden neskorý večer sa rozhodne stráviť so svojimi kamarátmi Milesom a Kelly. Práve s Milesom sa vyberú do podkrovia, kde nájdu mysterióznu hru The Midnight Game, ktorá je založená na starom pohanskom rituále. Ak hráči splnia všetky inštrukcie, podarí sa im vyvolať manifestácie ich strachov.

Čo na prvý pohľad vyzerá ako nevinná hra s maximálnym účinkom zdvihnutia hladiny adrenalínu sa rázom zmení na hororovú realitu. Ich obavy potvrdí aj Dr. Goodberry, ktorý prišiel skontrolovať zdravotný stav Anny. Ako skúsený muž a miestny obyvateľ vie o legende The Midnight Man svoje a po príchode do domu takmer okamžite zacíti prítomnosť temnej entity. Vystrašených tínedžerov neupokojí svojimi slovami o tom, že táto entita, ktorej sa hovorí The Midnight Man resp. Polnočný muž, sa s nimi bude celú noc hrať.

Ono totižto, táto bytosť si na dospievajúce deti pripravila viaceré úlohy, niekedy absolútne absurdné ako „do 10 sekúnd zasvieťte sviečku“. No ich nesplnenie sa trestá hrôzou, ktorá každého smrteľníka odvlečie do hrobu. Stará mama Anna o tom vie svoje. V roku 1956 bola súčasťou toho istého rituálu v spoločnosti svojich detských priateľov. Prežila a ešte stále so sebou nesie kľúč k úspešnému dokončeniu Polnočnej hry. Podarí sa jej vyhrať aj teraz a tým zachrániť svoju vnučku?

Horor The Midnight Man je od režiséra Travisa Zariwnyho (Intruder, Cabin Fever). Ide však o remake filmu s rovnakým názvom z roku 2013, za ktorým stojí Rob Kennedy. Vo filme si zahrali hororové legendy Robert Englund (A Nightmare on Elm Street, Nightworld), Lin Shaye (A Nightmare on Elm Street, Insidious) a talentovaní Grayson Gabriel, Emily Haine, Gabrielle Haugh, Summer H. Howell a Keenan Lehmann.

The Midnight Man z produkcie Voltage Pictures, Midnight Productions, Scooty Woop Elite a The Bridge Finance Company vyjde 19. januára 2018 na VOD a v kinách cez distribučnú spoločnosť IFC Films.

Trailer:

Zábery z filmu:

Oficiálne snímky:

Plagát: