Preskočiť na obsah

Pokračovanie survival horor hry ‚The Forest‘ sa ukazuje v novom traileri

Návrat do zabudnutého lesa.

Survival horor hra The Forest bola obrovským úspechom pre kanadské herné štúdio Ednight Games. Prvýkrát uvedená cez už nefunkčný Greenlight program na Steame v roku 2013 a od roku 2014 v Prednostom prístupe (Early Access) pre PC, dokázala po 4 rokoch v roku 2018 predať dokopy viac než 5 mil. kópií na PC a PS4. The Forest bol vytvorený hororovými fanúšikmi, ktorí sa inšpirovali klasickými filmami ako Pád do tmy a Cannibal Holocaust. Ednight Games pracovali na novom odlišnom projekte, no keď si uvedomili, že vynovenejší Unity engine im dovoľoval zrealizovať odvážnejšiu hru postavenú na premyslenejšej AI, pustili sa do vývoja pokračovania svojho hitu. Tak sa zrodil sequel s názvom Sons of the Forest.

Hra Sons of the Forest bola po prvý raz predstavená na The Game Awards v decembri 2019 s takmer nulovými informáciami a prvým trailerom predstavujúcim bizarné kreatúry a protagonistu – člena vojenskej jednotky na palube havarujúcej helikoptéry.

Najčerstvejší trailer s poradovým číslom 2, prezentovaný aj ako „gameplay“ trailer, sa sústredí na herné prvky a mechanizmy. Fanúšikov prvej časti určite poteší detailnejší a na oko prepracovanejší postup pri rúbaní a zbere dreva, či nové možnosti orientácie na mape. Po grafickej stránke hra ponúka lepšie detaily, čo je viditeľné pri pohľade na textúry protagonistu a samotného prostredia. Okrem toho v traileri môžete vidieť obľúbených kanibalov, mutantov a iné šialené kreatúry, pred ktorými sa budete musieť chrániť. Za spomenutie stoji aj náznak prítomnosti modernej civilizácie (?).

Sons of the Forest má vyjsť niekedy v roku 2021, no okrem PC zatiaľ nie sú potvrdené ostatné herné platformy.

Trailer:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *