Preskočiť na obsah

Pokračovanie „Pľujem na váš hrob“ dostalo oficiálny trailer

Pľuvanec po 40 rokoch.

Film I Spit on Your Grave (Pľujem na váš hrob) z roku 1978 patrí historicky medzi najkontroverznejšie snímky a preborníkov subžánru „rape and revenge“. Film zrežíroval Meir Zarchi a hlavnú úlohu Jennifer Hills si zahrala ikonická Camille Keaton. I Spit on Your Grave bol zakázaný vo viacerých krajinách, vrátane Nórska, Islandu, Írska, Západného Nemecka či do roku 1990 aj Kanady. Zarchi musel svoje dielo veľmi dlho obhajovať. Film podľa kritikov a niekoľkých vládnych inštitúcií propagoval násilie voči ženám. Veď samotný príbeh sledoval brutálne znásilnenie mladej a úspešnej Jennifer Hills, ktorá sa neskôr násilníkom surovo pomstila.

Meir Zarchi pre Millenium Edition vysvetlil, že k I Spit on Your Grave ho inšpirovala skutočná udalosť, keď v New Yorku so svojou dcérou a kamarátom pomohli ubitej, zakrvavenej a znásilnenej mladej žene dostať sa na políciu. V súčasnosti sa na tento kontroverzný film kritici pozerajú s väčším pochopením a samotný subžáner rape and revenge je v mnohých prípadoch považovaný za svojský prejav feminizmu.

Neoficiálne pokračovanie k I Spit on Your Grave vyšlo v roku 1993 pod názvom Savage Vengeance. Hlavnú úlohu si taktiež zahrala Camille Keaton. Po sedemnásť ročnej odmlke vyšla prerábka od CineTel Films. Tí hneď o tri roky vydali sequel I Spit on Your Grave 2 a v roku 2015 I Spit on Your Grave III: Vengeance is Mine.

Oficiálne oficiálny sequel k filmu z roku 1978 bol úspešne natočený v novembri 2015. Oficiálne oficiálny preto, lebo sa na režisérsku stoličku posadil Meir Zarchi a hlavnej úlohy sa chytila legendárna Camille Keaton. Doteraz sa však o „dvojke“ mlčalo a dátum vydania sa posúval z roka na rok. Dobrou a nečakanou správou je však to, že film vyjde už o necelý mesiac.

Pokračovanie s názvom I Spit on Your Grave: Deja Vu vráti Jennifer Hills na miesto, kde sa to všetko začalo. Rodiny zavraždených mužov z prvej časti sa chcú po 40 rokoch pomstiť a spolu s Jennifer unesú aj jej dcéru Christy. Pomstychtivých a zdegenerovaných násilníkov má nečakane pod palcom matriarcha Becky. Hra na život a na smrť sa začne, no tentokrát je v stávke viac, než kedykoľvek predtým.

Vo filme si okrem Camille Keaton zahrala „scream queen“ Jamie Bernadette. Krutú Becky pritom stvárnila žánrová ikona Maria Olsen. Okrem nich vo filme uvidíte Alexandru Kenworthy, Andreu Nelson, Holgie Forrester, Jima Tavaré, Bena Whalena a Jonathana Peacyho

I Spit on Your Grave: Deja Vu je z produkcie Deja Vu LLC a vyjde na DVD a Blu-ray 23.04.2019.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: