Pokračovanie kultového filmu ‚Spolok čarodejníc‘ prichádza s trailerom

Film Spolok čarodejníc pozná každý. Pokračovanie od Blumhouse započne nový príbeh po 25 rokoch od originálu.

S temnými silami sa nezahráva.

Spolok čarodejníc (The Craft), supernaturálny horor namierený na demografický segment násťročných, je považovaný za kultovú klasiku, ktorá hlavne za veľkou mlákou patrí medzi esenciálne filmy halloweenskeho maratónu.

Filmu od Andrewa Fleminga sa podarilo stať ikonickým titulom i napriek tomu, že v roku 1996, kedy pôvodne vyšiel, zbieral zmiešané ohlasy od filmových kritikov. Do podvedomia divákov sa však postupne zahrabával nielen vďaka svojim hororom ale i odvážnym a progresívnym spracovaním tém šikany, dospievania a feminizmu.

Príbeh o štvorici vysokoškoláčok na hrane školskej spoločnosti, no s prstami na pulze čiernej mágie, sa dočkal pokračovania od produkčnej spoločnosti Blumhouse Productions. I napriek tomu, že oficiálne ide o sequel, The Craft: Legacy by sa dal viac označiť za jemný remake. Dej bude sledovať novú štvoricu tínedžeriek, takmer 25 rokov po udalostiach z prvého filmu. Veľmi skoro zistia, že mať čarodejnícke schopnosti so sebou prináša nepoznaný horor.

The Craft: Legacy zrežírovala a napísala Zoe Lister-Jones. Vo filme si zahrali Cailee Spaeny, Gideon Adlon, Lovie Simone, Zoey Luna, Nicholas Galitzine,Michelle Monaghan a David Duchovny.

Film je z produkcie Blumhouse Productions, Red Wagon Entertainment a vyjde cez Columbia Pictures na VOD už 28. októbra.

U nás film príde do kín pod názvom Čarodejnice: Odkaz 29. októbra vďaka Itafilm.

Trailer:

Záber z filmu:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *