Preskočiť na obsah

Pokračovanie Dextera sa pripomína krátkym teaser trailerom

Dexter mimo miamského slnka.

Ak si dobre spomínate, ešte v októbri sme sa dozvedeli o pripravovanom návrate kedysi populárneho seriálu Dexter. U nás odpremiérovaný až tri roky po originálnom štarte (2006) v USA na Showtime s finále oneskorenom dva roky po tom americkom (2013), sa do dejín televízie zapísal ostro kritizovaným záverom. Aj keď Dexter na slovenských staniciach JOJ a Plus získal v porovnaní so zvyškom sveta pomerne malú fanúšikovskú základňu, v popkultúre sedí na tróne ako ikonický seriál so zbabraným koncom – akýsi varovný príbeh, z ktorého sa niektorí showrunneri nepoučili ani dodnes.

Vo svete televízie je však možné všetko a aj na pohľad nenapraviteľné chyby sa dajú napraviť, resp. aspoň u divákov vyžehliť. To sa rozhodol učiniť Clyde Phillips, showrunner originálneho seriálu, ktorý sa s pôvodným domovom – stanicou Showtime – dohodol na návrate do sveta Dextera Morgana. Podarilo sa mu prehovoriť aj herca Michaela C. Halla, ktorý bol v minulosti kritický voči neslávnemu finále. Produkcia odštartovala začiatkom roka a pôdne ohlásený jesenný návrat vyzerá byť skutočnosťou. Ako dôkaz stanica Showtime vydala krátky 30 sekundový teaser trailer.

Ak náhodou patríte do generácie divákov, ktorú pôvodný seriál minul, máte dostatok času na navštívenie sveta charizmatického forenzného experta a zároveň sériového vraha so silným etickým kódexom Dextera Morgana. Výhodou pre vás bude fakt, že na rozdiel od nás nebudete musieť žiť s nočnými morami o finále celých 8 rokov, ale len pár mesiacov.

Nakoľko originálna synopsa pripravovaného seriálu obsahuje spoiler zo záveru pôvodného seriálu, vycucneme z nej len toľko, že po 10 rokoch od udalostí z finále žije Dexter Morgan ďaleko od Miami a pod úplne novým menom…

Pokračovanie Dextera vyjde na jeseň tohto roku vo formáte limitovanej minisérie s 10 epizódami.

No čo, starí a staronoví fanúšikovia. Tešíte sa reparát?

Teaser:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *