Preskočiť na obsah

Pochmúrna ‚Martha is Dead‘ príde aj na PS4 a PS5. Láka novým trailerom

Tragédia v škrupinke.

A je to oficiálne vonku. Očakávaný psychologický horor Martha is Dead príde aj na PS4 a PS5, čo distribútor Wired Productions potvrdil na ceremóniách Golden Joystick Awards s novým „Remembrance“ trailerom určeným hlavne pre majiteľov PS4 a snáď čoskoro majiteľov PS5.

Hra Martha is Dead je od vývojárov LKA z Florencie, zodpovedných za herný titul The Town of Light. Projekt Martha is Dead bol oficiálne oznámený v októbri 2019 s cieľom dostať hru na pulty v roku 2020. Bohužiaľ, s ohlásením verzií na PC a Xbox Series X prišla v auguste aj správa o presunutí na budúci rok. Je však pozitívnou novinkou, že sa do hry budú môcť ponoriť hráči hrajúci na PC a všetkých veľkých konzolách naraz.

Príbeh je zasadený do Toskánka v roku 1944, v časoch 2. svetovej vojny rozprestierajúcej svoje ruky teroru naprieč celým ľudstvom a samotnou ľudskosťou. Globálna tragédia zapadne do úzadia pred tou osobnou, keď na kraji jazera nájdu Marthu. Je mŕtva. Jej sestra sa ocitne v búrke hrozivých emócií hnevu, strachu a smútku, no je odhodlaná vyriešiť nevysvetlenú, záhadnú smrť svojej sestry.

Martha is Dead je first person psychologický horor, kombinujúci niekoľko rozprávačských štýlov. V novom traileri je možné vidieť príbehový aspekt vyrozprávaný skrz bábkové divadlo.

Martha is Dead je z produkcie LKA, za podpory EÚ a vyjde na budúci rok 2021 na PC, Xbox Series X, PS4 a PS5.

Remembrance/Reveal trailer:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *