Pennywise sa ukazuje v novom traileri na To: Kapitola II

Pennywise opäť tancuje.

Prvý trailer na pripravované pokračovanie It: Chapter II (To: Kapitola II) vyšiel v máji tohto roku. Keďže sa pomaly ale isto blíži septembrový mesiac premiéry, bolo len otázkou času, kedy sa ukáže ďalšia upútavka. Ako už všetci vieme, zlo sa vracia do drobného mestečka Derry každých 27 rokov a hosťami supernaturálnych osláv sa opäť stanú, teraz už starší, členovia Klubu Smoliarov.

Ak ste náhodou prvý film s názvom It (To) nevideli, máte ešte časť svoju chybu napraviť a pripraviť sa na 05.09.2019, kedy vyjde pokračovanie na Slovensku a v Česku. Dovtedy si dajte pauzu od čítania tohto článku a sledovania traileru. My ostatní si poďme zrekapitulovať, čo nás čaká.

Prvá časť filmovej adaptácie Kingovho románu It (To) v roku 2017 celosvetovo zarobila cez 700 miliónov amerických dolárov a prekonala vtedajší rekord najúspešnejšieho hororového filmu The Exorcist. I keď sa názory na spracovanie mohli líšiť, v roku 2017 nebolo jediného človeka, ktorý by o veselom klaunovi Pennywisovi nepočul. Druhá časť s priamočiarym pomenovaním It: Chapter II (To: Kapitola II) príde už tento september a milovaných hrdinov sympatického Klubu Smoliarov hodí do šialene desivých vôd mesta DerryTentokrát už dospelí sa budú musieť pozrieť hororovej minulosti do očí a zopakovať to, čo sa im zdanlivo podarilo pred dlhými 27 rokmi.

Druhú kapitolu opäť zrežíroval Andy Muschietti podľa scenára Garyho Daubermana (It, Annabelle: Creation, The Nun). Dospelákov si vo filme zahrali Jessica Chastain, James McAvoy, Bill Hader, Isaiah Mustafa, Jay Ryan, James Ransone a Andy Bean. Detský Klub Smoliarov tradične stvárnili Jaeden Martell, Wyatt Oleff, Jack Dylan Grazer, Finn Wolfhard, Sophia Lillis, Chosen Jacobs a Jeremy Ray Taylor. Bill Skarsgård je opäť klaunom Pennywisom.

It: Chapter II (To: Kapitola II) je z produkcie New Line Cinema, Vertigo Entertainment/Rideback Production a vyjde v slovenských a českých kinách 05.09.2019 cez Continental Film a Vertical Entertainment.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: