Peklo je prázdne. Diabol žije tu. Vitajte v horore Demons

Démoni klopú na dvere vo filme s príznačným názvom Demons.

Nie je jednoduché byť kňazom a zároveň certifikovaným exorcistom. Každý jeden prípad je zložitý, náročný a vždy s obrovským rizikom, že posadnutá osoba celý proces vymetania démona nemusí prežiť.

Colin Hampstead si pred 8 rokmi prešiel náročnou životnou situáciou. Dohliadal nad exorcizmom len 17 ročnej Jewel Grant. Exorcizmus dopadol neúspešne, mladý život sa nepodarilo zachrániť a to bolo bremeno, ktoré si vtedy, slúžiac Bohu, naložil na svoje doráňané plecia.

Jewel však mala staršiu sestru Kayleigh, ku ktorej sa Colin správal zdvorilo, s rešpektom a s úctou. Nedokázal povedať nie jej častým prosbám o stretnutia. Bral to ako ozdravovací proces. No postupne začal rozumieť svojmu srdcu a pochopil, že medzi nimi ide o viac, než o duchovnú terapiu po strate vlastnej sestry.

Neubehlo ani 8 rokov od toho tragického momentu minulosti a Colin sa dobrovoľne vzdal kňažstva. Začal sa venovať písaniu fikcii s okultnými témami. Nie je síce extra slávnym spisovateľom, no istou popularitou oplýva a hlavne, dokáže uživiť seba, manželku Kayleigh a ich spoločnú dcéru. Navyše vlastnia svoj skromnejší penzión, takže žijú život ako z filmu. Svet sa posunul a všetci traja sú šťastní.

Táto vlastnými silami vybudovaná idylka pokračuje po vyšliapanej ceste, keď Colina osloví jeden z jeho dlhodobejších kamarátov a radostne sa spýta, či ich penzión unesie jeho svadbu.

Samozrejme, niečomu takému sa nehovorí nie. No oslava lásky a vernosti sa zmení na bizarné posadnutie démonom. Colinova manželka Kayleigh sa začne správať veľmi bizarne a absurdne. Vrátil sa duch jej mŕtvej sestry alebo ide o niečo mohutnejšie?

Film Demons je od herca, režiséra a scenáristu Milesa Doleaca. Vidieť ste ho mohli v American Horror Story, či vo filme Don’t Kill It (2016). Ako režisér má na svedomí filmy The Historian (2014) a The Hollow (2016).

V horore si zahrali Miles Doleac, Andrew Divoff, John Schneider, Lindsay Anne Williams, Steven Brand, Kristina Emerson a Gary Grubbs.

Film Demons z produkcie Historia Films ( spoločnosť založil sám Miles Doleac) vyjde 6. októbra na VOD vďaka Uncork’d Entertainment.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: