Preskočiť na obsah

Pátranie po diablovom synovi v španielskom filme Las Brujas de E’lente

Návrat strateného syna.

Španielsky žánrový mix hororu a fantasy s názvom Las Brujas de E’lente (The Witches of E’lente) od Simóna Vázqueza sa po viac než 5 rokoch konečne dočká celosvetovej premiéry 2. decembra tohto roku v El Auditorio Municipal počas festivalu International Film Festival of Ourense, v meste, v ktorom sa celý film aj natáčal. Tento svojou veľkosťou odvážny projekt bol úspešne zafinancovaný na crowdfundingovej platforme Verkami ešte v roku 2013.

Simón Vázquez sa svojsky pohral s biblickou mytológiou a natočil démonický film pripomínajúci európske sedemdesiatkové fantasy klasiky. Las Brujas de E’lente (The Witches of E’lente) pôsobí sebavedome, vtipne a zábavne. Hororové elementy zdobia väčšiu časť dĺžky traileru, ktorý nájdete na konci článku.

Príbeh je zlúčením dvoch dejových línií. Na začiatku je E’lente, diablov syn, ktorého sám Boh vytrhol z rúk svojho otca a schoval ho medzi smrteľníkmi, aby ochránil svoje vlastné kráľovstvo. Diabol sa však s takýmto zaobchádzaním nemienil zmieriť. Jeho syn E’lente bol stvorený na rozpútanie chaosu a nič mu nezabráni v nájdení svojho nástupcu. Diabol má na zemi veľa spojencov, hlavne v radoch čarodejníc.

Na druhom „začiatku“ je Eva, mladé dievča držané medzi stenami školského internátu, ktoré je odhodlané oslobodiť svoju vädnúcu sestru Martu z chladných rodičovských pazúrov. Po návšteve honosného domu rodičov však spadne do hororovej reality, o ktorej sa jej nikdy ani len nesnívalo. Jej rodičia rozhodne nepatria medzi katolíkov a pátranie po diablovom synovi sa zďaleka neskončilo. A to ani nespomíname stretnutie s Jankom a Marienkou…

Las Brujas de E’lente (The Witches of E’lente) zrežíroval a napísal Símon Vázquez a vo filme si zahrali Alejandra Bacelar, Ainhoa Hernández, Sara Gil, Andrea Caldas, Isabel Blanco, Luis Iglesia, Rubén Riós, Sabela Arán, Rosa Álvarez, Fernando González, Xoel Yáñez a ďalší.

Film je z produkcie Lutra Films a premiéru si odbije 02.12.2018 v španielskom Ourense.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagáty: