Preskočiť na obsah

Paranormálny horor Rasuk z Indonézie v novom traileri

Duchovia a závisť.

Nielen Hollywood miluje adaptácie populárnych románov. V Indonézii je zaručeným úspechom takmer všetko od autorky menom Risa Saraswati. Jej knihy majú skvelé hodnotenia a aj filmy na nich založené zbierajú prinajmenšom nominácie na ceny. Hlavne v posledných dvoch rokoch nastal Saraswati boom po horore Danur, ktorý nesie zodpovednosť za adaptácie Danur 2: Maddah a Ananta.

MD Pictures však dnes vydali trailer na horor Rasuk podľa rovnomenného románu od R. Saraswati a vyzerá to tak, že minimálne v Indonézii zožne úspech.

Film je o žene Langgir Janaka, ktorá má odmalička nezdravý a veľmi negatívny vzťah so svojou matkou. Môže za to tragická nehoda, pri ktorej zahynul Langgirin otec. S trofejou v ruke za ňou natešene utekal cez prechod pre chodcov, len aby si ho nešťastne nevšimol šofér autobusu. I napriek tomu, že sa jej matka znovu vydala, k svojej Langgir neprejavovala nič iné len chlad a tiché výčitky. Takéto správanie Langgir spôsobilo hlboké rany, z ktorých sa ani v dospelosti nezotavila.

Jej srdce bije závisťou a nenávisťou, hlavne voči jej trom kamarátom, ktorí majú dokonalé životy. Sekar mal vždy krásny život s adoptívnymi rodičmi, Lintang sa pre zmenu pošťastilo byť súčasťou bohatej rodiny a Fransisca je nádherná žena, ktorej nikto nepovie nie. Všetci predstavujú opak životných skúseností Langgir.

Keď sa však celá partia rozhodne ísť skúmať krásu a záhadnosť lokality v blízkosti krásnej chaty v Rinjani Karma, Langgir to vezme ako príležitosť posilniť spoločné priateľstvo a možnosť utíšiť si svoju myseľ, ktorá ako magnet priťahuje smútok a smolu.

Langgir však svoje myšlienky, emócie a túžby neutíši. Naopak, všetko sa zhorší po tom, čo sa v chate objaví Abimanyu, muž, ktorému sa ako jedinému zverila so svojimi problémami. To by samo o sebe nebolo také zlé, no Langgir zistila, že Abimanyu začal randiť so spomínanou Fransiscou. Jej závisť ju premôže a prebudí paranormálny svet, ktorý sa rozhodne splniť jej túžby a dať jej lekciu.

O réžiu sa postaral Ubay Fox a vo filme si zahrali Shandy Aulia, Miller Khan, Denira Wiraguna, Gabriella Desta, Josephine Firmstone, Baron Hermanto, Maya Kusuma a Abi Canser.

Rasuk je z produkcie MD Pictures, Dee Company a v Indonézii vyjde 28. júna.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: