Paranormálny horor ‚La Casa‘ vás z domu živého nepustí

Čo sa stalo v údajne prekliatom dome?

Dom nie je až tak prázdny, ako sa zdá.

Nie je nad poriadnu hororovú jazdu bez jediného hluchého miesta. Niekedy je fajn si sadnúť a nechať sa uniesť do sveta neprestajného paranormálneho a supernaturálneho teroru. Presne to ponúka čilský horor La Casa od Jorgeho Olguína, ktorý sa tento ročný október predstavil aj na filmovom festivale Sitges. Horor si pod svoje krídla pre americký trh vzal žánrový label Dread Central Presents, patriaci pod Epic Pictures. Nový trailer láka na čistú hororovú zábavu, čomu zodpovedá aj samotná synopsa. Navyše, údajne skutočnými udalosťami inšpirovaný film bol natočený na jeden záber a neobsahuje ani jeden strih, čo len dodáva na autenticite.

Príbeh je veľmi priamočiary. V jednom dome sa na začiatku 20. storočia stalo niečo hrozné, tragické, desivé a nevysvetliteľné natoľko, že i susedia skončili s vyblednutými tvárami a nemým šokom. Miesto je vraj posadnuté; i nepoverčivého človeka by ste doň ťažko dostali. V 80. rokoch sa v priestoroch domu ocitne policajt, plniaci si svoju prácu kontroly každého hlásenia. Steny domu pohltia myseľ policajta a predvedú mu supernaturálny teror, na aký nikdy nezabudne… teda ak prežije.

Horor La Casa napísal a zrežíroval Jorge Olguín (Solos, Sangre Eterna). Zahrali si v ňom Camila Carreño, Carol Campos, Felipe Silva Rodriguez, Carlos Cortez, Gabriel Cañas.

La Casa je z produkcie Olguín Films a vyjde na VOD 19. januára a Blu-ray 2. februára 2021 cez Dread Central Presents.

Trailer:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *