Paranormálne prekliatie v horore Sakral

Paranormál z Indonézie.

Milujeme prinášať našim čitateľom novinky aj o hororoch z inej produkcie, než tej západnej. Hlavne sa tešíme vtedy, keď s novým počinom vybehnú MD Pictures a Dee Company, ktorých sme tu už niekoľkokrát mali. Indonézska produkcia sa síce s radosťou inšpiruje Hollywoodom, no raz za čas fanúšikom predostrú čistú šialenosť.

Ňou vyzerá byť Sakral, ktorý na prvý pohľad pôsobí ako klasický paranormálny horor, no hlavne v závere oficiálneho traileru badať zmenu v absolútny chaos. Režisér Tema Patrosza sa očividne s ničím nebabral a do filmu vložil viac energie než do predošlého projektu Tumbal: The Ritual.

Ak ste si to doteraz nevšimli, tak v Indonézii sú posadnutí mŕtvymi deťmi a inak tomu nie je ani v tomto prípade. Melina porodila dvojičky Floru a Fionu, no posledne menovaná za záhadných okolností tragicky umrela. Flora vyrástla do tichého a mysteriózneho dievčatka.

Krátko po oslave 5. narodenín začali rodinu trýzniť paranormálne javy a nevysvetliteľné rodinné úmrtia. Melina to nechcela veľmi riešiť, no jej manžel Daniel odmietol mlčať a tváriť sa, že je všetko v poriadku. Keď však zistil, že paranormálne peklo súvisí so smrťou ich dcéry, situácia sa len zhoršila.

Rodinu ničí temné tajomstvo s koreňmi až do ďalekej minulosti. Podarí sa Meline a Danielovi návrat k normálnemu životu?

Za hororom Sakral stojí Tema Patrosza. Vo filme si zahrali Olla Ramlan, Teuku Zacky, Erika Carlina, Raquel Larkin, Makayla Rose, Ninok Wiryono a ďalší.

Sakral je z produkcie Dheeraj Kalwani Productions (Dee Company) a vyjde 20.09.2018 cez MD Pictures.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: