Preskočiť na obsah

Paranormálne entity a záhadné dievča v horore Tembang Lingsir

Mysteriózna pieseň a duchovia z…

Ďalší týždeň a s ním aj nový hororový film za účasti MD Pictures a Dee Company. O produkciu filmu Tembang Lingsir sa tradične postaral Mario Punjabi, Dheeraj Kalwani a o réžiu Rizal Mantovani, ktorého sme tu mali naposledy pri horore Bayi Gaib: Bayi Tumbal Bayi Mati. Ak je na indonézskych hororoch z tejto produkcie niečo výnimočné, tak je to vždy príjemný aspekt národného folklóru. Inak tomu nie je ani v tomto prípade.

Paranormálny horor Tembang Lingsir je o dievčine Male, ktorá tesne po svojich 17. narodeninách prišla o svoju mamu a jediného rodiča v tragickom požiari. To, že Mala prežila, bol zázrak. Z ohňa však nevyviazla bez ujmy. Popáleniny zasiahli jej krk a prišla o hlas. Čo však nikomu nemôže a ani nechce povedať je pôvod plameňov.

Mama svoju Malu pred jej narodeninami upozornila na hrozivú a opatrnú budúcnosť, ktorá ju čaká. Pripomenula jej pieseň Lingsir Wengi, ktorá ju má ochrániť pred neviditeľným zlom a negatívnymi energiami. Pomocný rituál zlyhal, detaily sa Mala nikdy nedozvedela a jediné, čo jej po smrti milovanej matky zostalo, je pieseň a smútok.

Mala sa presťahovala k svojmu strýkovi Gatotovi a jeho manželke Gladys. Všetci jej členovia ju považovali za čudáčku, vrátane Daisy, dcéry strýka Gatota. Jej brat Ronald klebety neriešil a Male sa potešil.

Po jej príchode sa však začali diať neskutočne zvláštne veci, ktoré na svojej aktivite zosilneli po tom, čo v dome prespali Bella a Grace, kamarátky Daisy. Mala si myslela, že je niečo zlé s domom, možno aj s ňou samotnou. Pravda je však úplne iná, no aký má súvis s ňou samotnou a piesňou, ktorú nedokáže zaspievať?

Film Tembang Lingsir zrežíroval Rizal Mantovani. Zahrali si v ňom Marsha Aruan, Aisyah Aqilah, Teuku Rifnu Wikana a Meisya Siregar.

Tembang Lingsir je z produkcie Dee Company, Blue Water Films a vyjde 31.01.2019 cez MD Pictures.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: