Preskočiť na obsah

Opustené mestečko skrýva zvrátené tajomstvo vo filme What the Waters Left Behind

Mesto duchov skrýva živý teror vo filme What the Waters Left Behind.

Epecuén bolo turistickým mestečkom v provincii Buenos Aires v Argentíne, vybudované na začiatku dvadsiatych rokov dvadsiateho storočia. Mestečko Epecuén bolo vyhľadávanou turistickou lokalitou pre svoje slané termálne vody. Na vrchole svojej slávy dokázalo ponúknuť relaxačný pobyt až piatim tisícom turistom a cez tisíc obyvateľom. Nachádzalo sa v ňom až dvestoosemdesiat aktívnych podnikateľských subjektov, ktoré ponúkali rôzne služby návštevníkom, ktorých počet medzi mesiacmi november a marec dosahoval číslo dvadsaťpäťtisíc.

Epecuén si však prechádzalo obdobím, ktorému vládli upršané zimy a lejaky, ktoré zdvihli hladinu lagúny. Aby sa zabránilo preliatiu, boli vybudované hrádze. Tie to však v roku 1985 po nárazoch stacionárnych vĺn na lagúne nevydržali a slaná voda zaplavila celé mesto. Obyvatelia a turisti boli evakuovaní a Epecuén sa ocitlo pod desať metrovou masou vody. V roku 2009 sa situácia začala dávať do normálu a mesto sa stalo populárnou destináciou pre zvedavcov s označením „mesto duchov“ a to i napriek tomu, že od roku 2009 tam žije pôvodný obyvateľ Pablo Novak.

O tomto meste duchov je film What the Waters Left Behind (Los Olvidados) od Luciana Onettiho a Nicolása Onettiho, ktorí tvoria pod menom Onetti Brothers. Sú veľkí milovníci talianskeho hororového žánru Giallo, čo ukázali ich filmami Sonno Profondo (2013) a Francesca (2015). Film What the Waters Left Behind je však viac bližší slasherom a Hillybilly/Backwoods hororom ako napr. The Hills Have Eyes (1977, 2006).

S produkciou pomáhal Michael Kraetzer so skúsenosťami so žánrovo podobným filmom Inbred (2011). Exekutívnu produkciu mal pod palcom Pablo Guisa Koestinger, ktorý je známy svojou prácou na filmoch Scherzo Diabolico (2015) a Here Comes the Devil (2012).

Film je o skupinke nadšencov a filmárov, ktorí túžia po spracovaní vlastného dokumentárneho filmu o prázdnom mestečku Epecuén. Odignorujú zákaz vstupu a pustia sa do dobrodružstva. Adrenalín zo zakázaného nadšenia však rýchlo vystrieda vysoká hladina adrenalínu zo strachu. Uvedomia si, že mesto duchov nie je prázdne, ale pulzuje životom.

What the Waters Left Behind sa rozhodne s ničím a s nikým nemazná, tak si pripravte žalúdok na poriadny masaker a zvrátené scény.

Vo filme si zahrali Agustín Pardella, Victoria Maurette, Mirta Busnelli, Gustavo Garzón, Chucho Fernández, Germán Baudino, Damián Dreizik, Evan Leed, Victorio D´Alessandro, Paula Brasca, Paula Sartor a Tamara Garzón.

Film sa nachádza v postprodukcii a vyjsť by mal ešte tento rok.

Trailer:

Zábery z filmu:

Promo plagát:

Značky:

1 názor na “Opustené mestečko skrýva zvrátené tajomstvo vo filme What the Waters Left Behind”

  1. Pingback: Štýlový mysteriózny horor Abrakadabra sa ukazuje v novom traileri - Horormagória

Komentáre sú uzavreté.