Odťatá hlava je hviezdou pripravovaného stredovekého hororu The Head

Prenasledujúca mŕtvole patriaca hlava je častým výjavom v snoch stále aktívnych katov. Asi.

Posledné mesiace boli bohaté na informácie zo sveta áčkového mainstreamového hororu. Na horory ako It (2017), Alien: Covenant (2017), Annabelle: Creation (2017), Saw: Legacy (2017), The Mummy (2017) pôjde aj tvoj sused. A to je super. Niekedy však nastane moment, kedy sa žánrový fanúšik hororu určeného na veľkú šou v Box Office prežerie a musí si dať tzv. béčkovú diétu.

Ak patríte medzi tých, ktorí sa po (snáď) úspešnom hororovom roku chystajú na detox, máme pre vás tip nad ktorým je vhodné začať uvažovať čo najskôr, aby ste z neho potom nestratili hlavu.

Režisér Jordan Downey je totiž obrovským fanúšikom osemdesiatkového horur, humoru, absurdity a šoku. J. Downey sa preslávil filmovou sériou ThanksKilling pozostávajúcej z filmov ThanksKilling (2009) a ThanksKilling 3 (2012). Zhrnúť dej tejto hororovej čiernej komédie je skutočné náročné a v podstate stačí povedať len toľko, že v ThanksKilling nájdete démonické rituály a vraždiacu morku.

Downey sa však s ničím nebabre a najneskôr v roku 2018 svojim fanúšikom a zvedavým divákom predostrie opäť originálne zvláštny hororový chod The Head. Tentokrát sa sa totiž Jordan Downey rozhodol prebádať atmosféru stredoveku a psyché barbarského vraha, ktorého začne prenasledovať a desiť odťatá hlava jednej z jeho obetí. Či to divák pochopí ako absolútny úlet s potenciálom zabaviť a šokovať alebo zaujímavú sondu do psyché vraha trpiaceho posttraumatickou stresovou poruchou, záleží samozrejme len a len na ňom.

My v Horormagórii však milujeme pestrosť hororu a radi dáme priestor filmu robeného z lásky a malého rozpočtu.

Film sa nachádza v štádiu postprodukcie a natáčal sa v lokalitách Portugalska. Herecké obsadenie oficiálne tvorí len Christopher Rygh.

The Head si nájde cestu k divákom možno už v tomto roku, no pravdepodobnejším rokom je ten s osmičkou na konci.

Zatiaľ nie je dostupný trailer a ani propagačný plagát.

Zábery z natáčania: