Ochutnajte smrť v brutálnom horore Death on Scenic Drive

Smrť v horore Death on Scenic Drive má vlastné plány.

Keď si človek odskočí na dovolenku, na pracovnú cestu alebo bude musieť stráviť niekoľko týždňov v rukách zariadení slovenského zdravotníctva, jeho myseľ okupuje opatera o domácnosť. Teda, pokiaľ si nemôže dopriať luxus štandardnej rodičovskej starostlivosti. Ide o samozrejmosť hlavne v prípade vlastnenia domáceho zvieratka alebo rastlín. Väčšina ľudí siahne po známych a priateľoch, no hlavne v USA a v iných západných krajinách je rozšírená prax tzv. housesittingu.

Housesitting je zaujímavá forma dočasného ubytovania, kedy vlastník bytu alebo domu umožní jednej či viacerým osobám bývať v jeho dome/byte zadarmo s tým, že sa obyvatelia budú starať o pozemok, zvieratá, poriadok a príp. poštovú korešpondenciu.

Takúto formu ubytovania si vyskúša aj Larissa vo filme Death on Scenic Drive. Majitelia krásneho domu a pozemku na odľahlom vidieku musia na istý čas odísť a Larissa súhlasila s prevzatím zodpovednosti za celý pozemok. Veľmi sa teší na to, ako si oddýchne na mieste, ktoré je na míle vzdialené od mestského ruchu. Jedinou stopu po civilizácii sú susedia, ktorí bývajú v tejto oblasti z rovnakého dôvodu – pokoja, takže nemá obavy o rušení jej pohodlia.

Jej vysnívaná idylka sa však rázom zmení na horor, keď v dome začne objavovať detské kresby niečoho, čo vyzerá ako satanské motívy. Tam sa úroveň strachu nezastaví. Larissa totiž zistí, že dom nie je prázdny tak, ako bolo sľúbené. Jeho priestory okupuje desivá entita, ktorá si Larissu vyberie za obeť jej démonických čarov. Bude ju chcieť premeniť na samotnú smrť. Celý proces transformácie sa započne posadnutím a konzumáciou všetkého, čo ju robí tým, čím je.

Keď sa z Larissy stane fyzická manifestácia smrti, vydá sa šíriť svoje posolstvo aj k susedom. Ich čaká pekelný teror, aký si nevedeli ani len predstaviť.

Death on Scenic Drive je od režiséra a scenáristu Gabriela Carrera (If a Tree Falls, Kill, In the House of Flies, The Demolisher). Vo filme si zahrali Ry Barrett, Jessica Vano, Christian Burgess, Stephanie Ash, Matthew Ninaber, Brianna Lamarre, Amanda Lamarre, Jeff Ash a Faith Singleton.

Death on Scenic Drive je z produkcie Latefox Pictures a Smak Studios. Vyjde 17. novembra tohto roku a to cez distribučnú spoločnosť Terror Films.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: