Preskočiť na obsah

Ochutnajte krvavý med vďaka filmu Blood Honey

Kto vyrieši tragickú záhadu vo filme Blood Honey?

Rodinné podnikanie je vždy špecificky nebezpečným biznisom a to aj pre náročnosť udržania si zdravých vzťahov v rodine. Možno keď sa biznisu darí, je omnoho jednoduchšie dohodnúť a náročné rozhodnutia vykonať spoločným hlasom. Problém však nastane v časoch, keď firma začne upadať a finančné bremeno na sebe nesú odlišné povahy hľadajúce nielen riešenia, ale i niekoho, na koho by sa nelichotivá finančná situácia dala zvaliť.

V podobnom rodinnom pekle sa ocitne mladá žena Jenibel, ktorú otec zavolá na rodinný ostrovný pozemok, kde sídlia budovy ich dlhoročného podnikania. Jenibel sa na toto miesto vrátila až po celom desaťročí. O biznis nikdy nejavila veľký záujem a celé miesto jej naháňalo hrôzu, nakoľko jej tam vlastná mama pred niekoľkými rokmi spáchala samovraždu.

Otec jej však povedal, že umiera a bolo by fajn, keby svojim súrodencom a ostatným členom veľkej rodiny pomohla, aspoň na krátku chvíľu, kým sa všetko stabilizuje.

Rýchlo sa však dozvie, že príbeh o blízkej otcovej smrti nie je až tak veľmi pravdivý a kým sa stihne spamätať, otec jej prezradí, že výroba medu je jediná oblasť podnikania, ktorá im ešte celkom vynáša. Svoju dcéru poverí predajom biznisu a kým na to ona nájde odpoveď, otec sa vymkne medzi včely a bolestivo umrie.

Touto tragicky bizarnou udalosťou sa spustí ešte desivejší kolotoč. Súrodenci sa proti nej spiknú, začnú ju v dome držať proti jej vôli a jedinými náznakmi odpovedí sú len krátke výboje spomienok z minulosti.

Prečo jej mama spáchala samovraždu? Prečo svoj život veľmi bizarne a priamo pred ňou ukončil otec? Prečo ju na to prekliate miesto zavolal a o čo ide jej súrodencom?

A vôbec, je to všetko pravda? Čo ak len blúzni?

Jeff Kopas sľubuje napínavý a myseľ zamestnávajúci zážitok podobný filmom Rosemary’s Baby, Vertigo, The Shining, a Jacob’s Ladder.

Blood Honey je film od Jeffa Kopasa, ktorý má na konte filmy The Red Envelope (2004), či An Insignificant Harvey (2011).  So scenárom mu pomohol skúsený Doug Taylor, ktorého prácu pri filmoch Splice (2009), či A Christmas Horror Story (2015) určite poznáte.

Vo filme si zahrali Shenae Grimes – Beech, Gil Bellows, Don Mckellar, Kenneth Mitchell, Krystal Nausbaum, Michael Hanrahan, Rosemary Dunsmore, Morgan Kelly a Natalie Brown.

Blood Honey z produkcie Manitouwabi Films Ltd. vyjde pod záštitou Northern Banner Releasing 1. septembra.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: