Preskočiť na obsah

Očakávaná hra ‚The Medium‘ predstavuje ďalšiu hrozbu v novom traileri

Hurá do sveta mŕtvych.

Ak sú psychologické hororové hry vašou záľubou, tak o poľských vývojároch Bloober Team ste určite počuli. Meno v širšej hráčskej komunite si spravili vďaka populárnej hororovej sérii Layers of Fear a Observer. V roku 2019 pod taktovkou Lionsgate Games vydali Blair Witch, hru inšpirovanú rovnomennou filmovou sériou. Najnovšie nás od Bloober Team čaká odvážny počin s názvom The Medium, ktorý mal vyjsť v roku 2012 ešte na PS3, Xbox 360 a Wii U. Kvôli technologickej náročnosti sa vývojári rozhodli počkať na ten správny čas. Ním bol 10. december tohto roku, no i v tomto prípade sa The Medium dočkal odkladu na zatiaľ finálny dátum 28. január 2021.

The Medium je o médiu Marianne, ktorá má schopnosť vnímať realitu živých a mŕtvych súčasne. Práve tento herný prvok prepínania medzi dvoma odlišnými svetmi je veľkým lákadlom. Hráč bude musieť riešiť šialene desivé záhady, ktoré sa podľa doteraz dostupných informácií dotýkali monštra The Maw, zrodeného z hnevu, smútku, hanby a bezmocnosti. The Maw, ktorému hlas prepožičal Troy Baker (The Last of Us), rozpútal na „druhej strane“ deštruktívny chaos. V najnovšom traileri s názvom „The Threats“ spoznávame novú – zatiaľ bezmennú – postavu, ktorej vzhľad odovzdal herec Marcin Dorociński (Dámsky gambit). Bloober Team, ktorý nateraz odmietol prezradiť meno novej postavy, sľubuje, že The Maw nie je jediným krvilačným nebezpečenstvom, ktoré hráč stretne.

Svet The Medium je inšpirovaný maľbami slávneho Zdzisława Beksińskieho. O „duálnu“ hudbu sa postarali legendárny Akira Yamaoka (Silent Hill séria) a neskutočne talentovaný Arkadiusz Reikowski (Layers of Fear, Observer, Blair Witch).

The Medium vyjde 28. januára 2021 na PC a Xbox Series X/S. Dovtedy nás Bloober Team určite zahrnie videami a informáciami z príťažlivého sveta surreálneho hororu.

Trailer „The Threats“:

Zábery:

Zdroj: themediumgame.com
Zdroj: themediumgame.com
Značky:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *