Preskočiť na obsah

Obľúbení upíri sa vrátia v seriálovej podobe

What We Do in the Shadows sa vracia!

Och, taktiež máte negatívne skúsenosti so svojimi spolubývajúcimi? Život kompromisov, pravidiel, nepísaných pravidiel a štandardného množstva rešpektu znie tragicky už len v tejto samotnej vete. No a teraz si predstavte, že sa snažíte o rovnováhu zodpovednosti medzi upírmi. Áno, aj upíri musia niekde žiť a bohužiaľ, desivé hrady, temné hrobky a podzemia katolíckych kostolov sú skôr prikrášlenou verziou života literárnych a filmových milovníkov krvi.

Za zdokumentovanie náročného života je zodpovedný film a instantný hit z roku 2014 What We Do in the Shadows, ktorý má na svedomí dvojica Jemaine Clement (Flight of the Conchords) a Taika Waititi (Thor: Ragnarok). Televízna dokumentárna crew sledovala hlavne pubertálne správajúceho sa Deacona, staromódneho džentlmena Viaga a sexuálne sadistického Vladislava. Ako sa ukázalo, byť upírom v dnešnej dobe nie je žiadna sranda. Teda, minimálne pre nich samotných, lebo práve litre zábavy a originálne znázornenie upírov spravili z What We Do in the Shadows filmovú klasiku. A teraz je späť!

Americká televízna stanica FX si totižto objednala obligátny polhodinový pilot novej televíznej show založenej na spomínanom filme z roku 2014. Postavy Deacona, Viaga a Vladislava z originálu nahradia kreatúry Nandor, Nadja a Lazslo. Stvárnia ich Kayvan Novak, Natasia Demetriou a Matt Berry. Presne tak, TEN Matt Berry, ktorého môžete (musíte) poznať z projektov ako The IT Crowd a Toast of London.

Originálni autori Jemaine Clement a Taika Waititi budú kormidlovať aj tento televízny projekt. Clement v pozícii scenáristu/exekutívneho producenta a Waititi sa uchopí réžie, minimálne pilotnej epizódy.

Kedy bude pilotná epizóda odvysielaná nie je známe, no novinky ohľadom seriálového reštartu What We Do in the Shadows budeme pozorne sledovať.

Trailer na film:

Zábery z filmu:

Značky: