Preskočiť na obsah

Nový zombie film Cargo od producentov The Babadook

Na prvom mieste je život.

V emotívnej austrálskej hororovej dráme Cargo sa divák stane súčasťou post-apokalyptického sveta, ktorým zmieta zombie pandémia. Prežiť sa snažia manželia Andy a Kay, ktorých zmyslom života nie je len nasledovať tento základný pud, ale hlavne ochrániť svoju ročnú dcéru Rosie. Pri rieke sa zahrnuli svojskou ochranou a svoj rodinný život trávia na obytnom člne.

Zombie vírus je však skutočnou hrozbou a reálne nebezpečenstvo pocítia v osudový deň, keď ich napadnú zombíci. Kay bohužiaľ útok neprežije a Andy sa pri boji nainfikuje vírusom. V tom momente sa mu v mysli rozsvietia dve varovania. Jedným je fakt, do 48 hodín sa premení na zombie a jeho doterajší život sa tak totálne skončí. Druhá svietiaca kontrolka mu pripomína, že po 48 hodinách sa stane hrozbou pre svoju dcéru Rosie.

Andy sa preto vydá na cestu hľadania ľudí, ktorí by boli ochotní sa o jeho dcéru postarať. Jednou možnosťou na jej záchranu je domorodý kmeň, ktorý však neprekypuje empatiou k infikovaným ľuďom. Andymu sa ale pošťastí, keď stretne domorodé dievča snažiace sa zachrániť svojho otca. Niekde neďaleko by totiž mala byť silná komunita prežívších. Za pokus to rozhodne stojí.

Ako dopadne ich cesta za záchranou?

Film Cargo je od režisérskej dvojice  Ben Howling a Yolanda Ramke. Ide o celovečernú adaptáciu ich spoločného krátkeho rovnomenného filmu z roku 2013. Vo filme si zahrali Martin Freeman, Anthony Hayes, Susie Porter, Caren Pistorius, Ella Barter, Natasha Wanganeen  a David Gulpilil.

Cargo je z produkcie Addictive Pictures, Causeway Films (The Babadook), Head Gear Films, White Hot Productions a vyjde 17. mája v austrálskych kinách. Na slovenskom Netflixe sa objaví 18. mája.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: