Preskočiť na obsah

Nový záber z filmu Alien: Covenant odhaľuje temné čaro raja

Svetlo sveta uzreli nové zábery z pripravovaného Alien: Covenant.

O Alien: Covenant sme písali v decembri, keď sa fanúšikovia počas sviatkov dočkali traileru a veľmi stručne sme Alien: Covenant skúsili strčiť do votreleckého obrazu.

Aby sme si to zopakovali, Ridley Scott v roku 2012 zrežíroval technicky prequel k filmu Alien (1979) s názvom Promethues. Alien: Covenant sa má na Prometheus napojiť, no zároveň byť reálnym prequelom k pôvodnému filmu Alien (1979). Ridley Scott tak dúfa vo finálne prepojenie dejových línií a započatie trilógie sledujúcej udalosti pred prvým filmom Alien (1979). Alien: Covenant tak bude prvým filmom v pripravovanej trilógii.

V Alien: Covenant sa fanúšikovia budú môcť tešiť na cestu posádky vesmírnej lode Covenant, ktorá bude hľadať raj na kraji galaxie. Posádka namiesto toho objaví temný a nebezpečný svet, ktorého jediným preživším je syntetický David (Michael Fassbender) z expedície Prometheus.

Vo filme si zahrajú Michael Fassbender, Katherine Waterston, Danny McBride, Billy Crudup, Demián Bichir, Carmen Ejogo, Amy Seimetz, Nathaniel Dean, Jussie Smollett, Callie Hernandez, Alexander England, Benjamin Rigby, James Franco a Noomi Rapace.

Alien: Covenant vyjde 19. mája 2017.

Nový záber z filmu (natáčať sa malo na Novom Zélande):