Nový Predátor od režiséra Iron Man 3 dostal svoj prvý trailer

Klasika sa vracia.

Mimozemskú rasu Predátorov, ktorí sa vyznačujú lovením jedincov odlišných rás čisto pre zábavu a šport, poznajú asi všetci. Predátorov vytvorili Jim Thomas a John Thomas a tieto milé kreatúry sa ocitli v hlavných úlohách v samostatných filmoch Predator (1987), Predator 2 (1990) a Predators (2010). Okrem toho ste ich mohli nájsť v crossover filmoch Alien vs. Predator (2004) a Aliens vs. Predator: Requiem (2007), kde sa Predátori ocitli tvárou v tvár ikonickým kreatúram z filmovej série Alien.

Nového Predátora s pôvodným názvom The Predator prinesie režisér a scenárista Shane Black, ktorého môžete poznať vďaka filmom Lethal Weapon (1987), The Monster Squad (1987), Kis Kiss Bang Bang (2005) či Iron Man 3 (2013). Na scenári spolupracoval spoločne s Fredom Dekkerom, zodpovedným za filmy Night of the Creeps (1986), The Monster Squad (1987), RoboCop 3 (1993) či za niekoľko scenárov k epizódam legendárnej seriálovej antológie Tales from the Crypt (1989-1992).

I napriek svojmu názvu však nejde o žiadny reštart filmovej série alebo remake prvého filmu. Shane Black potvrdil, že ide o pokračovanie predošlých častí Predator (1987), Predator 2 (1990) a Predators (2010), nakoľko by podľa neho bola škoda zahodiť celú za desaťročia vybudovanú mytológiu a začať odznova.

Shane Black sa však netajil tým, že The Predator prinesie niekoľko noviniek. Hlavnou z nich je to, že rasa Predátorov je vďaka genetickému inžinierstvu ešte silnejšia, inteligentnejšia a smrteľnejšia než kedykoľvek predtým. S touto nekompromisnou mimozemskou silou sa budú musieť popasovať ulice drobného mesta po tom, čo Predátorov nešťastne a nechtiac nasmeruje k Zemi malý chlapec. Vražedným kreatúram budú čeliť bývalí vojaci a nie spokojnosťou prekypujúci vedec.

Vo filme si zahrali Yvonne Strahovski, Olivia Munn, Jacob Tremblay, Lochlyn Munro, Sterling K. Brown, Boyd Holbrook, Jake Busey, Trevante Rhodes, Keegan-Michael Key a ďalší.

The Predator je z produkcie Twentieth Century Fox, Davis Entertainment, TSG Entertainment, Dark Castle Entertainment a cez distribučnú spoločnosť CinemArt vyjde v slovenských a českých kinách 13. septembra (září) tohto roku.

Teaser trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: