Preskočiť na obsah

Nový Hellraiser má blízko k finále

Nový Hellraiser dostal svoj neoficiálne oficiálny dátum.

O ďalšom, v poradí už desiatom pokračovaní hororovej legendárnej série Hellraiser sa šušká dlhšie. Sem tam nová fotka z natáčania a nadšenie hereckého osadenstva udržovali fanúšikov nielen v očakávaniach, ale aj v skepticizme.

Práva na sériu Hellraiser má totiž produkčná a distribučná spoločnosť Dimension Films. Tá si odniesla kritiku od fanúšikov i samotného originálneho predstaviteľa Pinheada Douga Bradleyho. Aby totiž Dimension Films nestratila práva, musela unáhlene natočiť nový film a tak Hellraiser: Revelations (2011) bol natočený behom pár týždňov.

V prípade nového Hellraiser: Judgment ide s vysokou pravdepodobnosťou o ďalšiu záchranu práv. Režisér a scenárista Gary J. Tunnicliffe chcel presvedčiť Douga Bradleyho, aby sa vrátil do svojej slávnej úlohy Pinheada. Ten to odmietol po tom, čo mu bolo odmietnuté poskytnutie scenára a prejavil smútok nad tým, kam sa raz slávna filmová séria uberá. Je to o to smutnejšie, že v roku 2013 sa začalo hovoriť o reštarte série za pomoci Cliva Barkera, ktorý zrežíroval prvého Hellraisera na základoch vlastnej knihy The Hellbound Heart.

I napriek pochybnostiam si Hellraiser: Judgment zaslúži šancu. Príbeh sa bude točiť okolo troch detektívov pracujúcich na prípade sériového vraha terorizujúceho mestečko. Čím sú bližšie k skutočnému vrahovi, tým viac sa strácajú v pekelnom bludisku brutality pôvodom doposiaľ nepoznanej dimenzie.

Nové pokračovanie s názvom Hellraiser: Judgment príde podľa informácií Paula T. Taylora, hrajúceho Pinheada, na budúci rok 28. marca. Nevie sa, či film pôjde do kín alebo priamo na DVD, Blu-ray a VOD.

mv5bnjjjyjjhodatyzazyi00nzlmlthjmjutnthkzwy1mzc2yzcyxkeyxkfqcgdeqxvymjiwmjcynjq-_v1_ mv5bmjvmotjjmwetntnimy00ntrmlwi3ymmtyzy4nwe2mzhkn2yxxkeyxkfqcgdeqxvymjiwmjcynjq-_v1_

hellraiser_judgment_poster