Nový „Dracula“ prichádza od tvorcov Sherlocka

Legenda znovu ožije.

Príbeh o grófovi Draculovi od Brama Stokera z roku 1897 pozná úplne každý a to aj vďaka nespočetnému množstvu dobrých i bizarných filmových adaptácií. Za spomenutie jednoznačne stoja Dracula s Christopherom Leem v hlavnej úlohe z roku 1958 a Bram Stoker’s Dracula od Francisa Forda Coppolu z roku 1992. Na druhej strane brehu môžu zvedavci nájsť filmy Batman Dracula či Dracula’s Dog.

Poďme ale k lepšej správe. Pripravovaná mini séria s jednoduchým názvom Dracula dostala celkom príjemne zaujímavý teaser trailer. Ak máte pri čítaní týchto riadkov pochybnosti, možno vás upokojí skutočnosť, že pre toto klasickejšie prerozprávanie románu spojili sily Steven Moffat a Mark Gatiss. Tých môžete poznať vďaka kolaborácii na extrémne populárnych seriáloch Sherlock a Doctor Who.

Grófa Draculu si zahrá Claes Bang a Jonathana Harkera pre zmenu stvárni John Hefferman. Okrem nich sa v sérii objavia Dony Wells, Joanna Scanlan, Mark Gatiss, Catherine Schell, Lyndsey Marshall, Morfydd Clark, Chanel Cresswell, Sarah Niles a ďalší.

Dracula je z produkcie Hartswood Films a vyjde na BBC a Netflixe. Pre nás Slovákov a Čechov je dobrou správou to, že Dracula sa na Netflixe objaví s českým prekladom.

Dátum ešte nebol oficiálne oznámený, no pošuškáva sa o zime tohto roku.

Trailer: