Nový „Chucky“ dostal prvý oficiálny trailer

Vynovený Chucky prichádza.

Slovo „remake“ dokáže vydesiť všetkých filmových fanúšikov, a hlavne tých milujúcich originál. I keď pôvodný film nezmizne z povrchu zemského, fanúšikovia k nemu majú emocionálnu väzbu, s ktorou sa niet rady zahrávať. Prípad Child’s Play (Detská hra) a ikonického Chuckyho je o to bizarnejší, pretože len nedávno v roku 2017 sme tu mali Cult of Chucky od pôvodných tvorcov celej ikonickej série. „Prerábka“ úplne prvého filmu v sérii tak od počiatku znela ako zvláštny nápad, no MGM sa nebálo ísť za svojim.

Child’s play (Detská hra) je hororová filmová séria s dátumom vzniku v roku 1988 v šialenej mysli Dona Manciniho. Ak nerátame remake, doteraz sme mohli vidieť časti Child’s Play (1988), Child’s Play 2 (1990), Child’s Play 3 (1991), Bride of Chucky (1998), Seed of Chucky (2004), Curse of Chucky (2013) a Cult of Chucky (2017).

Vo filmovej sérii sa divák stane svedkom príbehu smrteľne zraneného sériového vraha Charlesa Lee Raya, ktorý využije svoje voodoo schopnosti a amulet Heart of Damballa pre uloženie vlastnej duše do vysmiatej bábiky značky Good Guy. Charles však nechce stráviť zvyšok života ako bábika. Jediné použiteľné telo na prevtelenie je to, ktorému ako prvému prezradil svoje tajomstvo o identite Charlesa Lee Raya. To telo patrí chlapcovi s menom Andy Barclay. Horor sa začína.

Príbeh prerábky však doteraz nie je známy a trailer nič veľké neprezrádza. Fanúšikovia majú strach, nakoľko už od začiatku produkcie v júli minulého roku bolo jasné, že nového filmu sa nedotkne nikto z produkčného tímu originálnej série. Už o mesiac neskôr začali internetom kolovať informácie o tom, že celý voodoo aspekt bude absentovať a nahradí ho „vražedná AI“. To, že nový Chucky nebude mať nič spoločné s originálom potvrdila aj virálna kampaň s bábikami značky Buddi, tj. zmeny sa dočkala aj legendárna značka Good Guy. Tvorca Don Mancini dokonca prejavil pohoršenie nad MGM a ich ideou remaku.

Sebavedomie nikomu od začiatku nedodával ani zvolený produkčný tím. Režisér Lars Klevberg má na konte jeden jediný celovečerný film a to veľmi podpriemerný Polaroid. Scenárista Tyler Burton Smith zožal najväčší úspech ako jeden z trojice scenáristov videohry Quantum Break.

Film aspoň marketingovo môže zachrániť dvojica Seth Grahame-Smith a David Katzenberg, ktorá stála aj pri hite IT (To) z roku 2017. Vo filme si zahrali Aubrey Plaza, Gabriel Bateman, David Lewis, Brian Tyree Henry, Beatrice Kitsos, Kristin York a ďalší.

Vyniesť finálny súd nad Child’s Pay bude možné až 15.08.2019, kedy sa film dostane do slovenských a českých kín vďaka Bontonfilm. V USA si nového Chuckyho budú môcť diváci užiť skôr, a to 21.06.2019.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: