Preskočiť na obsah

Nová „Kingovka“ bude od producentov „To“ a „Doktor Spánok“

King nenávidí pauzy.

Filmový svet Stephena Kinga sa bude naďalej rozširovať. Len za posledné dva roky sme mohli vidieť filmové adaptácie diel To, Temná veža, Geraldova hra, 1922 či Cintorín zvieratiek. A to nespomíname seriálové počiny Hmla a Castle Rock. Navyše náš už v septembri čaká pokračovanie To: Kapitola II a následne v novembri Doktor Spánok, čo je pokračovanie kultovej klasiky Žiarenie. Plus už teraz vieme, že nás čaká nová filmová verzia románu Podpaľačka, knihy The Tommyknockers (Tommyknockeři) a v neposlednom rade uvidíme seriálovú podobu románu Spiace krásavice (Sleeping Beauties).

Magazín The Hollywood Reporter sa však exkluzívne dozvedel to, že filmovej transformácie sa konečne dočká obľúbený román Dievča, ktoré malo rado Toma Gordona (The Girl Who Loved Tom Gordon). Tento príbeh pôvodne vydaný v roku 1999 sleduje deväťročnú Trishu McFarland, ktorá sa so svojou nedávnou rozvedenou mamou a starším bratom Peteom vydá na výlet naprieč „mierne náročnou až náročnou“ desaťkilometrovou trasou.

Trisha sa v tichosti držala v úzadí, aby sa vyhla hádkam odohrávajúcich sa medzi jej mamou a bratom. Keď sa však stratila, rozhodla sa ich dobehnúť skratkou. V tom momente ani len netušila, že sa prehlbovala do desivého sveta divokých lesov. Odvahu naberala vďaka volkmenu, cez ktorý počúvala prenos bejzbalového zápasu tímu Red Sox. Zaň hral jej obľúbenec Tom Gordon. Práve asistenciu jej milovaného Toma Gordona potrebovala pri boji so svojim strachom a neznámym nepriateľom. Trisha si totiž začala všímať mŕtve zvieratá a dokmásané konáre.

Na filmovej adaptácii pracoval už teraz nebohý George A. Romero (Night of the Living Dead, The Crazies, Creepshow), a to ešte začiatkom druhého milénia. Pre G.A. Romera malo ísť o druhú adaptáciu Kingovho románu. V roku 1993 zrežíroval film The Dark Half (Temná polovica resp. Tretie Oko).

George A. Romero zomrel v roku 2017, no jeho bývalá manželka Christine sa rozhodla vo filmovej adaptácii „Dievča, ktoré malo rado Toma Gordona“ pokračovať. Spojila sily s produkčnou spoločnosťou Vertigo Entertainment, ktorá je zodpovedná za horory To, To: Kapitola II, Doktor Spánok, The Boy, Blair Witch, The Hidden, Shutter či Dark Water.

Momentálne sa pre-produkcia nachádza v štádiu hľadania scenáristu. Viac detailov prinesieme hneď, ako budú známe.

Značky: