Preskočiť na obsah

Nová Godzilla vyzerá fenomenálne

Bitka legiend.

O novej „Godzille“ s oficiálnym názvom Godzilla: King of the Monsters sme naposledy písali v lete minulého roku po tom, čo vyšiel prvý oficiálny trailer. Nebyť nedávno vydaného plagátu, aj by sme na nové mega súboje ikonických príšer a sympaticky vystrašenú Millie Bobby Brown aj zabudli. Našťastie, mesiac pred premiérou nás Warner Bros. Pictures počastovalo finálnym trailerom, na ktorý sa pozrieme.

Pripomeňme si, že film zrežíroval a napísal hororovým fanúšikom známy Michael Dougherty, ktorý je zodpovedný za už teraz legendárnu antológiu Trick ‘r Treat a vianočný desivý trhák Krampus. Fanúšikovia hororového žánru sa môžu nadchnúť pri záberoch s Verou Farmigou (Orphan, The Conjuring, Bates Motel) či s Millie Bobby Brown (Stranger Things). Sally Hawkins z Godzilla (2014) a oscarového filmu The Shape of Water sa taktiež ukáže i v tomto pokračovaní.

Godzilla: King of the Monsters toho sľubuje naozaj veľa. Krypto-zoologická organizácia Monarch, jej členovia a i samotná ľudská civilizácia sa ocitnú tvárou v tvár gigantickým monštrám. Godzilla, Mothra, Rodan a trojhlavý King Ghidorah započnú boj o nadvládu. Osud ľudstva majú vo svojich pazúroch a práve víťaz ultimátnej bitky môže dať ďalšiu šancu ľudskej ríši na pokojný život.

Ako sme spomínali, o réžiu sa postaral Michael Dougherty. So scenárom mu pomohli Zach Shields (Krampus) a Max Borenstein (Godzilla, Kong: Skull Island). Vo filme si zahrali Bradley Whitford, Millie Bobby Brown, Vera Farmiga, Sally Hawkins, Kyle Chandler, Thomas Middleditch, Ziyi Zhang a ďalší.

Godzilla: King of Monsters je z produkcie Warner Bros. Pictures, Legendary Pictures. V slovenských a českých kinách vyjde 30.05.2019 cez Continental Film a Vertical Entertainment.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: