Preskočiť na obsah

Nočná návšteva so sebou prinesie des a paniku v očakávanom horore It Comes at Night

It Comes at Night prichádza s prvým oficiálnym trailerom.

Trey Edward Shults je mladý a neskutočne talentovaný režisér a scenárista, ktorý očaril filmový svet svojou originálnou drámou Krisha v roku 2015. Svojim minimalistickým prístupom zameraným na dialógy a atmosféru preukázal svoju zručnosť natoľko, že získal pätnásť ocenení.

Tento rok sa Trey Edward Shults chystá priniesť nový vietor do hororového žánru a podľa traileru sa fanúšikovia majú na čo tešiť.

Vo svete totiž zúri pandémia ochorenia nejasného pôvodu. Otec so svojou manželkou a synom sa snažia túto rozsiahlu katastrofu prežiť v odľahlom dome hlboko v lese. Riadia sa prísnymi pravidlami a vychádzať von sa môže len za určitých podmienok v dohodnutom čase, nikdy nie v noci a len cez jedny červené dvere. Všetko sa zmení príchodom rodiny, ktorá je dlhšiu dobu na ceste a hľadá útočisko pred nákazou. Po istom váhaní sa jedna rodina rozhodne pomôcť tej druhej a pozvať ju k sebe. V jednu osudnú noc však nájdu červené a vždy zamknuté dvere dokorán otvorené. Čo sa začne diať po tomto incidente je zmes bizarných a desivých javov.

Maskéri a majstri špeciálnych efektov na zobrazenie tajomného ochorenia použili ako predlohu symptómy Bubonického (čierneho) moru a Eboly.

Herec Joel Edgerton sa pre rozhovor s EW vyjadril, že horory majú zlú reputáciu a hlavne okolo tých krvavejších prevláda istá stigma. Verí, že film It Comes at Night tento rozšírený pohľad na horor zmení a svojou inteligenciou nejedného skeptika prekvapí.

Nech už to bude akokoľvek, na tento film sa špeciálne tešíme.

It Comes at Night vyjde 9. júna tohto roku a zahrali si v ňom mimo iných aj Joel Edgerton, Riley Keough, Christopher Abbott, Kelvin Harrison Jr. a Carmen Ejogo.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: