Noc plná príšer v erotickom horore Notte Nuda

Toskánsky les plný hororu.

Taliansky filmár Lorenzo Lepori patrí medzi tých zaujímavejších tvorcov nielen v Európe. Jeho unikátny štýl s citom pre miešanie žánrov a s láskou k talianskemu hororu je možné badať na jeho projektoch Il Vangelo secondo Taddeo, Resurrezione di cuori, I Love You Like a Twist či Catacomba. Práve na posledne menovanom spolupracoval so scenáristom Antoniom Tentorim, s ktorým je na rovnakej vlnovej dĺže. Stačí sa pozrieť na jeho scenáre k filmom Zombi: La creazione a Come una crisalide. Práve Come una crisalide je silne inšpirovaným giallo legendou Dariom Argentom. S ním sa mu podarilo spolupracovať na filme Dracula 3D z roku 2012.

Lepori a Tentori si odskúšali zamiešať sex a strach v ich poslednom filme Catacomba a zapáčilo sa im to natoľko, že ich nový spoločný počin nesie šteklivý názov Notte Nuda (Naked Night, Nahá Noc). Žánrovo pestrý film je inšpirovaný klasickým talianskym hororom 80. rokov a európskym erotickým hororom. Okrem toho je v ňom cítiť drámu, čierny humor a tradíciu creature hororu.

Príbeh je pritom minimálne sprvoti priamočiary. Kamaráti Andrea a Paolo sa stretnú pre noc plnú zábavy, drôg a sexu, to všetko za účasti divokej a krásnej Mileny, priateľky Andreu. Síce tradične mužská heterosexuálna predstava trojky spočíva v dvoch ženách, Andrea nemá problém podeliť sa o Milenu so svojim starým dobrým kamarátom Paolom.

Šialená noc slobody a sexu sa však premení na horor zo zlého sna po tom, čo maskovaní muži urobia v apartmáne (ne)poriadok. Dvojicu kamarátov zmlátia a Milenu zavraždia. Obraz mŕtvej ženy a dvoch nadržaných mužov s bielym práškom pod nosom jednoducho nepôsobí príliš dobre. Pod vplyvom strachu spanikária, Milenu hodia do kufra a odvezú ju do lesa, kde sa ju rozhodnú zakopať. Na ich smolu sa blíži noc a s ňou aj mysteriózne, krvilačné príšery. Paolo a Andrea však budú musieť čeliť aj démonom vlastnej mysle.

Vo filme Notte Nuda z produkcie 30 Holding srl si zahrali Yana Proshkina, Henrj Bartolini, Pascal Persiano, Simona Vannelli, Pio Bisanti a Concetta Pagliarella.

Notte Nuda (Naked Night) vyjde s anglickými titulkami ešte v decembri tohto roku.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: