Preskočiť na obsah

Nikdy dobrovoľne neprivolávajte démona

Pozor na čiernu mágiu.

Byť tínedžerom je skutočne náročné. Obdobie bujarej mladosti je sprevádzané šokujúcimi hormonálnymi zmenami a osobnostnými prejavmi. Navyše ide o formatívne roky, počas ktorých začínajú mať výrazný vplyv externé faktory. To znamená, že vo väčšine prípadov klesá vnímanie dôležitosti rodiny a s ním aj prirodzený rešpekt k rodičom. Tie v extrémnych prípadoch nahrádzajú nenávisť a občasná túžba rodičov zabiť. Netvárte sa nevinne, my vieme, čo ste zač…

Podobne je na tom aj Leah, ktorej nedávno zomrel otec a musí žiť so svojou nie úplne príjemnou matkou. Rodičia mali naštrbené vzťahy a táto ťažoba sa preniesla na Leah. Leah je celý otec a matka počas viacerých hádok vyslovila svoje znechutenie nad blízkou podobou medzi ňou a jej zosnulým manželom.

Niekedy sú to práve tie najabsurdnejšie hlúposti, ktoré vedia ublížiť najviac a inak to nebolo ani v tomto prípade. Mame najviac prekážali priatelia, s akými sa Leah stretáva a skutočnosť, že si zamilovala okultizmus. Pochopiteľne, každé tínedžerské dieťa nenávidí, keď sa mu do záujmov pletú rodičia, ktorí absolútne ničomu nerozumejú. Leah sa svoju nenávistnú situáciu rozhodne vyriešiť po svojom a hlavne jemne prehnane.

Leah pozná perfektnú kliatbu, ktorá údajne privolá démonickú bytosť Pyewacketa. Podľa čarovnej knihy je úlohou Pyewacketa zabiť človeka na želanie. Áno, ide o prehnanú reakciu a lepším riešením by bola premena na žabu, no Leah si zrejme nemyslela, že sa jej želanie vyslovené s horúcou hlavou premení na skutočnosť.

Pyewacket totiž začne čoraz intenzívnejšie ohlasovať svoj príchod a ak nás niečo horory naučili, tak to, že démoni sa nezvyknú držať pravidiel. Pyewacket je tu a okrem matky si robí zálusk na samotnú Leah.

Film Pyewacket je od režiséra a scenáristu Adama MacDonalda, ktorý v roku 2014 zrežíroval hororovú drámu Backcountry. Vo filme si zahrali Nicole Muñoz, Laurie Holden, Chloe Rose, Eric Osborne, Brianca Melchior, Mikey Brisson a ďalší.

Pyewacket je z produkcie JoBro Productions & Film Finance, Just Believe Productions, Cave Painting Pictures a vďaka distribučnej spoločnosti IFC Films vyjde 23. marca na VOD.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: