Preskočiť na obsah

Niečo desivé sa skrýva v novom traileri ku Kingovej Hmle

Nový trailer k seriálovej Hmle ukazuje reakciu obyvateľov.

The Mist/Hmla je jednou z najznámejších tvorieb Stephena Kinga a to hlavne vďaka svojmu filmovému spracovaniu od Franka Darabonta z roku 2007. Frank s potleskom kritikov a fanúšikov preniesol Kingovu tvorbu na filmové plátno adaptáciami Vykúpenie z Väznice Shawshank (The Shawshank Redemption, 1994) či Zelená Míľa (Green Mile, 1999). Hmla aj napriek menším úpravám sa pridala k jeho úspešným projektom. Literárna predloha vznikla v roku 1980 ako súčasť antológie Dark Forces. Upravená verzia si našla svoje miesto v zbierke poviedok Skeleton Crew z roku 1985.

Dej Hmly je o skupinke ľudí uväznených v supermarkete s pohľadom na hustú bielu hmlu požierajúcu mestečko Bridgton v Kingovom obľúbenom štáte Maine. Hmla však predstavuje nepoznané riziko, nakoľko v sebe skrýva šokujúcu hrozbu kreatúr, ktorých pôvod si obyvatelia mestečka nevedia vysvetliť. King sa vo svojej knihe výrazne venoval psychológii postáv, vplyvu izolácie a pudu sebazáchovy na rôznorodú skupinu ľudí.

Nový pripravovaný seriál The Mist z produkcie televíznej stanice Spike bude len veľmi voľne čerpať z originálneho materiálu a filmovej adaptácie. Tvorcovia nechceli z rešpektu k filmovej adaptácii robiť znovu to isté, a tak sa rozhodli vytvoriť si vlastný príbeh s potenciálom fungovania vo viacerých epizódach. Seriál bude sledovať rodinu, ktorú trhá na kusy brutálny násilný čin a hmla im nedá šancu na útek od reality. Nakoľko ide o seriál, divák sa dočká príbehov iných uväznených skupín a komunít, vrátane kostola, nemocnice, či nákupného centra. Spoločnosť sa začne rozpadať, z priateľov sa stanú cudzinci a zdravý rozum sa stratí hlboko v hmle.

Seriál The Mist bude vysielaný stanicou Spike, kde si odbije premiéru 22. júna tohto roku a ukážu sa v nej Morgan Spector, Alyssa Sutherland, Gus Birney, Danica Curcic, Okezie Morro, Luke Cosgrove, Darren Pettie, Russell Posner, Dan Butler, Isiah Washington, Jr. a Frances Conroy.

Prvý trailer sa viac abstraktne venoval začiatkom dopadu hmly. Druhý trailer ukázal stránku brutality a tento nový tretí sa venuje prvotným reakciám na hmlu. Môžeme vidieť reakciu člena armády, jeho nadriadených, či náboženskej komunity.

Rovnako sa v novom traileri dozvedáme, že postava Alex sa ako jediná ocitla v hmle bez toho, aby sa neskôr zbláznila. Nový trailer tak naznačil niekoľko zaujímavých dejových línií.

Nový trailer:

Prvý trailer:

Druhý teaser trailer:

Zábery z nového traileru:

Plagát: