Nevidiaca žena nie je vo svojom dome sama vo filme ‚Blind‘

Faye, bývalá herečka, sa ocitne v nebezpečenstve po tom, čo sa jej do domu "nasťahuje" maskovaný muž.

Keď samota je len ilúziou.

Kričať na postavy v hororových filmoch je štandardom samotného diváckeho zážitku. Niekedy môže byť pomerne náročné uveriť autenticite reakcií niektorých aktérov. Túto „bariéru“ sa v mnohých prípadoch podarilo prekonať filmom, v ktorých protagonista bojuje nielen so zlou treťou stranou, ale i sám so sebou.

Hovoríme o hororoch, v ktorých je hrdina alebo jeden z hrdinov zrakovo či sluchovo postihnutý. Skĺbenie empatie a pre väčšinu nepoznaného strachu dokáže dať filmu nový rozmer.

Jedny z úspešnejších hororových filmov obsahovali tento element, viď. A Quiet Place (Tiché miesto), Don’t Breathe, Hush, Julia’s Eyes či v dávnejšej minulosti See No Evil a Wait Until Dark.

Do tejto spoločnosti sa bude snažiť zaradiť hororový film Blind od Marcela Walza a Joea Knettera. V ňom sa stretneme s Faye, niekdajšou herečkou žijúcou v dome v Hollywood Hills, kde sa s ťažkosťami snaží zmieriť so svojou novou realitou. Kvôli nepodarenej operácii prišla o zrak a práve pre jej večnú lásku k umeniu je naozaj náročné urobiť metaforický krok vpred. No s podporou Sophie a Lukea sa jej darí robiť menší progres.

To sa zmení v momente, keď Faye začne mať pocit, že v dome nežije sama…

Vo filme si zahrali Sarah French, Caroline Williams, Jed Rowen, Jessica Galetti, Sheri Davis, Tyer Gallant a ďalší.

Blind je z produkcie Silent Partners a vyjde na VOD 16.11.2020 cez Signature Entertainment v UK, najskôr však bude odprezentovaný na digitálnej verzii festivalu FrightFest. V USA film vyjde taktiež v novembri cez Uncork’d Entertainment.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *