Preskočiť na obsah

Neuveríte, čo sa stane v tomto horore!

Tomuto neuveríte!

Súčasná generácia mladých ľudí žije v šialenom svete prezentácie perfektne vymodelovaných identít. YouTube, Instagram, Snapchat či Facebook „nútia“ ľudí nasádzať na svoje tváre herecké masky. Vytvoriť ten správny príbeh na Insta, nastaviť ideálny filter a premýšľať nad krásnym motivačným popisom. Reálna osoba sa často skrýva v hlbinách perfektnej internetovej persóny.

K tomuto problému sa v minulosti vyjadrili tie najväčšie hviezdy YouTube a naposledy sa tomuto „prirodzenému“ sociálnemu tlaku venoval oceňovaný film Eighth Grade od Bo Burnhama, ktorý bol virálnou hviezdou na YouTube a na už mŕtvej platforme Vine.

Doba sociálnych sietí doslova podporuje tie najbizarnejšie vlastnosti ľudskej rasy a to si všimli režiséri Sophia Cacciola a Michael J. Epstein, ktorí súčasnú kultúru vyzobrazili v satirickom horore s príznačným názvom Clickbait.

Podľa ich slov správny horor vytvára fyzické manifestácie abstraktných strachov spoločnosti. Odpoveďou na dnešnú dobu je „monštrum“ v horore Clickbait, ktoré vyprovokuje to najhoršie zo stereotypov kultúry sociálnych médií.

Príbeh je o Bailey, ktorá bola číslo 1 na platforme str33ker presne 6 týždňov. Mala dokonca možnosť prekonať 7 týždňový rekord. Bailey si myslela, že svoju korunku má vo vrecku, no z ničoho nič na platforme vyrástla Laura. Trpela rakovinou a zostávalo jej posledných pár hodín života. Smrť je jednoducho populárnejšia.

Bailey je však ochotná urobiť čokoľvek, aby odštartovala cestu za novým rekordom. Dlho však premýšľať nemusí. Maskovaný fanúšik sleduje každý jej krok a svoju posadnutosť zavŕši jej únosom. Ten prináša lajky, no Bailey je v skutočnom nebezpečenstve a jediný, kto jej môže pomôcť, je Emma, svojská spolubývajúca.

Clickbait zrežírovali spomínaní Sophia Cacciola a Michael J. Epstein. Scenár napísali Jeremy Long a Michael J. Epstein. Vo filme si zahrali Amanda Colby Stewart, Brandi Aguilar, Seth Chatfield, Ryan James Hilt, Ikaika Jonathan, Makeda Kumasi, Jannica Olin, Johannes Grenzfurthner, Sarah Paterson, Sophia Cacciola, Brittnee Hollenbach, Lianne Flashdance O’Shea a ďalší.

Clickbait je z produkcie Launch Over a svetovú premiéru si odbije 1. septembra na filmovom festivale GenreBlast.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: