Neotvárajte obálku z pekla

Pošta z pekla v ruskom horore The Envelope.

Ak si myslíte, že spojenie „pošta z pekla“ môže zaznieť len v súvislosti so slovenskými službami, tak sa mýlite. Hlavný hrdina ruského hororu The Envelope (Konvert v originále) by si neželal nič iné, než dostať žltý lístok.

Do administratívnej budovy, v ktorej sídli aj kancelária architekta, príde početná pošta. Medzi hromadou dopisov sa však nachádza aj jeden s nesprávnou adresou. Šofér Igor je tak poverený ísť tento list zaniesť právoplatnému adresátovi, ktorý zhodou okolností sídli o ulicu ďalej. V starej rozpadnutej budove narazí na údajného majiteľa, no Igor si na jeho ruke všimne čerstvú krvavú ranu ako z učebnice pre nádejných samovrahov. Pošle ho preč s rezignovaným hlasom a tým odštartuje paranormálne peklo.

Každá jedna osoba, ktorú stretne počas svojej cesty s obálkou v ruke, je akoby zo sveta duchov. Igor by sa obálky zbavil naozaj veľmi rád, no jedna záhadná pani ho poverila doručením obsahu pošty na konkrétne nepoznané miesto a to bez toho, aby obálku otvoril. Za normálnych okolností by sa na to vykašlal, no úkazy ako z hororových filmov, ktorých sa stal svedkom, nemôžu byť náhoda. Vydesený, zvedavý a pod vplyvom svojej priateľky obálku nakoniec otvorí. V nej nájde doporučené prekliate.

Situácia sa začne čoraz viac komplikovať a Igor začne chápať, že sa stal súčasťou nekončiaceho utrpenia, ktoré postihlo viacerých ľudí už dávno pred ním. No kto je skutočným odosielateľom? Komu bola obálka nakoniec určená, prečo sa mu začali diať tie hrozivé veci a kto sú tie nadprirodzene pôsobiace ľudské bytosti?

Film The Envelope (Konvert) je od režiséra Svyatoslava Podgaevskiyho, ktorý dal svetu horory Nevesta (The Bride, 2017), či Piková Dáma (Queen of Spades, 2015). Scenár napísal Ilya Kulikov. Vo filme si zahrali Yuliya Peresild, Igor Lizengevich, Olga Medynich, Igor Khripunov, Sergey Barkovskiy a Dmitriy Kulichkov.

The Envelope z produkcie RB Productions vyjde 30. novembra v Rusku.

Ruský trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=cHeYLAnZWno

Plagát:


Publikovaný

v

od