Preskočiť na obsah

Nenarodené dvojča a horor od tvorcu Grave Encounters

Dieťa v nebezpečí vo filme Still/Born.

Vo všeobecnosti sa materstvo vníma ako poslanie a zrejme sa väčšina žien „v očakávaní“ na to malé stvorenie aj teší. Tá radosť má byť údajne väčšia v prípade dvojičiek a príkladom tejto univerzálnej pravdy (?) je Mary, ktorá po boku svojho manžela čaká na narodenie krásnych dvojičiek.

Bohužiaľ, život nejde vždy podľa predstáv a radosť z neho vedia znepríjemniť nešťastné udalosti a tragédie. Mary počas pôrodu postretne jedna z najhorších udalostí, ktorá sa matke a ktorémukoľvek rodičovi môže stať- smrť dieťaťa. Náročný pôrod, bohužiaľ, prežije len jedno z dvojčiat. V takej situácii je veľmi náročné prejaviť radosť zo svojho narodeného dieťaťa a Mary túto osobnú tragédiu neznáša ľahko. I napriek tomu je odhodlaná dať svojmu synovi Adamovi všetko.

Strata dieťaťa však Mary veľmi poznačila. Správa sa príliš ochranársky a z Adama doslova nespúšťa oči, čo je jej umožnené modernou technológiou.

Mary si po nociach začne na baby monitore všímať čudný detský plač, ktorý preráža ešte desivejší a hlavne neznámy hlas. Ten začne dopĺňať neurčitá silueta vysokej postavy. Mary je presvedčená o tom, že jej drobčekovi hrozí nebezpečenstvo a niekto jej chce Adama ukradnúť.

Všetci naokolo, vrátane manžela Jacka, ju presviedčajú o tom, že sa s ňou zahráva myseľ a za halucinácie môže jej psychika, ešte stále sa zotavujúca zo straty dvojičky. Lenže Mary je presvedčená o svojej pravde. Adam je v nebezpečí a hrozbou nemusí byť človek. Nadobúda totiž pocit, že ide o desivú paranormálnu entitu.

Ide len o hru jej mysle alebo sa naozaj v ich dome odohráva skutočný horor?

O réžiu hororu Still/Born sa postaral Brandon Christensen. Scenár mal na starosti Colin Minihan, jeden z dvojice The Vicious Brothers, zodpovednej za fenomén Grave Encounters (2011). Minihan je známy aj vďaka projektom Extraterrestrial (2014) a It Stains the Sands Red (2017).

Vo filme si zahrali Christie Burke, Jesse Moss, Rebecca Olson, Jenn Griffin, Michael Ironside, Sheila McCarthy, Pat Chau, Grace Christensen a Naddine Madell.

Still/Born je z produkcie Digital Interference, Umbrella Collective Films, Hadron Films a vďaka Vertical Entertainment vyjde na VOD 9. februára tohto roku.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: