Preskočiť na obsah

Nechajte sa pohltiť Kingovou Hmlou v novom traileri

Seriál The Mist od Stephena Kinga sa ukazuje v novom traileri.

Stephena Kinga a jeho tvorbu nie je naozaj nutné predstavovať. Tento spisovateľský génius a kráľ hororu patrí medzi najdôležitejšie postavy literatúry dvadsiateho storočia a na svojom tempe vôbec neubral. Navyše, jeho poviedky, romány a novely sú atraktívne aj pre oko diváka. Len nedávno lámal rekordy v sledovanosti trailer na filmovú adaptáciu jeho románu To (It). V lete vyjde filmová adaptácia Temná Veža (Dark Tower) a pracuje sa na seriáli inšpirovaným jeho imaginárnym desivým svetom Castle Rock.

Diela ako Podpaľačka, Tretie oko, Cintorín zvieratiek, Žiarenie, Mizéria, Cujo, Carrie, Prekliatie Salemu, Christina, Zelená míľa, či Vykúpenie z väznice Shawshank definovali S. Kinga nielen ako žánrového kráľa, ale aj ako autora vlastného štýlu.

Tak ako sme písali aj v článku o pripravovanom seriáli Castle Rock, v súčastnosti existuje päťdesiatdeväť filmových a seriálových adaptácií tvorby Stephena Kinga. Už vtedy sme upozorňovali na to, že sa tam nerátajú pripravované adaptácie Temnej Veže, To a ani Geraldovej Hry. Dnes si do zoznamu môžeme pridať ďalší seriál nesúci názov The Mist.

The Mist alebo Hmla je jednou z najznámejších tvorieb Stephena Kinga hlavne vďaka svojmu filmovému spracovaniu z roku 2007. Literárna predloha vznikla v roku 1980 ako súčasť antológie Dark Forces. Upravená verzia si našla svoje miesto v zbierke Skeleton Crew z roku 1985.

Stephen King dostal nápad k svojej novele vďaka dvom incidentom. Prvým z nich bola obrovská búrka a druhým incidentom bol nákup na druhý deň v supermarkete so svojim synom, kedy si samovoľne vďaka svojej fantázii predstavil dinosaurusoidnú lietajúcu „vec“ medzi regálmi. Vtedy si uvedomil, že idea uväznenia v supermarkete a možná „supernaturálna“ hrozba zvonku spolu tvoria dokonalý pár na hororový príbeh.

Dej Hmly je tak o pestrej skupinke ľudí uväznených v supermarkete s pohľadom na hustú bielu hmlu požierajúcu mestečko Bridgton v štáte Maine. Hmla však predstavuje značné riziko, nakoľko v sebe skrýva skutočnú hrozbu strašidelných kreatúr, ktorých pôvod si obyvatelia mestečka nevedia vysvetliť. King sa vo svojej knihe výrazne venoval psychológii postáv, vplyvu izolácie a pudu sebazáchovy na rôznorodú skupinu ľudí. Ich vnímanie hrozby, či plány vysporiadania sa s ňou.

Ako sme skôr spomenuli, tejto novele bolo dopriate filmové spracovanie od Franka Darabonta, ktorý úspešne preniesol Kingovu tvorbu na filmové plátno adaptáciami Vykúpenie z Väznice Shawshank (The Shawshank Redemption, 1994) či Zelená Míľa (Green Mile, 1999). Frank Darabont si však dovolil viaceré aspekty pozmeniť z ktorých najviac u divákov rezonuje omnoho emotívnejší záver z ktorého bol sám King pozitívne prekvapený.

Nový pripravovaný seriál The Mist bude však len veľmi voľne čerpať z originálneho materiálu a filmovej adaptácie. Tvorcovia nechceli robiť to isté po druhýkrát a tak sa rozhodli vytvoriť si vlastný epizódny príbeh inšpirovaný udalosťami z mestečka v hmle. Seriál bude sledovať rodinu, ktorú trhá na kusy brutálny násilný čin a hmla im nedá šancu na útek od reality. Nakoľko ide o seriál, divák sa dočká príbehov iných uväznených skupín a komunít, vrátane kostola, nemocnice, či nákupného centra. Spoločnosť sa začne rozpadať, z priateľov sa stanú cudzinci a zdravý rozum sa stratí hlboko v hmle. Je veľmi pravdepodobné, že seriál nebude obsahovať výrazné sci-fi prvky a hrozbu bude predstavovať niečo úplne iné.

Seriál The Mist bude vysielaný stanicou Spike, premiéru si odbije 22. júna tohto roku a zahrali si v ňom Morgan Spector, Alyssa Sutherland, Gus Birney, Danica Curcic, Okezie Morro, Luke Cosgrove, Darren Pettie, Russell Posner, Dan Butler, Isiah Washington, Jr. a Frances Conroy.

Trailer:

Zábery z traileru: