Navštívte školu mŕtvych duší v horore The School od Storma Ashwooda

Storm Ashwood si ako svoj režisérsky debut prichystal supernaturálny teror The School.

Škola je zvláštne miesto, ktoré sa mnohým spája s tými najlepšími a zároveň najhoršími momentmi v živote. Čo niekedy pôsobí ako čistá manifestácia pekla, môže občas budiť dojem čias absolútnej pohody. Okrem testov, šialených vzdelávacích osnov a zničených WC, padá všetko na ľuďoch. Povahy kolektívu, učiteľov, riaditeľa a zastupujúcich, sú asi najpodstatnejšími elementami výslednej nálady v škole.

Bohužiaľ, nie všetky kolektívy sú tie vzorové z učebníc dokonalého nažívania v spoločenskej bunke a mnohé na pohľad nevinné deti dokážu jedincovi spraviť zo školského roku doslovné peklo vo forme šikany. Film The School divákom ukáže, že šikana vie byť ešte desivejšia, ak za ňou stoja mŕtve duše žiakov.

Presne takým peklom si prejde Amy, šikovná chirurgička, ktorá vo svojej nemocnici nezvláda nával povinností na pohotovostnej službe. Nieže by na to nemala schopnosti, lenže jej syn leží v kóme a kradne všetok zostatok jej psychickej sily. Neustále myslí naňho a na možnosti, ako ho zachrániť.

Situácia sa dramaticky zmení v momente, keď sa Amy prebudí v desivej opustenej škole. V nej bude musieť bojovať s démonmi svojej minulosti a s neživými deťmi, ktoré si na ňu pripravia niekoľko nepekných pripravení.

Táto škola jej však môže dať viac, ako len hororové zážitky. Niekde v budove školy sa nachádza odpoveď na stav jej syna. Kto vie, možno aj on samotný.

Film The School je režisérskym debutom Austrálčana Storma Ashwooda, ktorý kladie veľký dôraz na vizuálne stvárnenie hororu. Dokazujú to nielen masky, ale aj samotná lokalita. Film sa totiž natáčal v Gladesville Mental Asylum, čo je najstaršia psychiatrická liečebňa v Austrálii, známa pre mnohé kruté medicínske praktiky. V jej okolí sa nachádza viac ako tisíc neoznačených hrobov pacientov. Storm Ashwood si dal teda záležať, aby aj herci cítili atmosféru historického desu.

Zahrali si v ňom Megan Drury, Will McDonald, Nicholas Hope, Texas Watterson a Jack Ruwald. The School sa momentálne nachádza v postprodukcii a vyjsť by mal ešte v tomto roku.

Zábery z filmu a promo fotografie:

One comment

Comments are closed.