Preskočiť na obsah

Návrat medzi živých v horore Ayla

Návrat medzi živých.

Zmieriť sa so smrťou blízkej osoby nie je nikdy jednoduché, no v prípade Eltona to bol od začiatku boj na dlhé trate. Ako malému chlapcovi mu zomrela milovaná štvorročná sestra Ayla. Nikdy sa s jej stratou nevyrovnal a aj do svojej dospelosti si preniesol neúnavný smútok, samotu a bolesť. Smrť Ayly sa stala súčasťou jeho existencie a ovplyvňovala ho naprieč všetkými životnými rozhodnutiami.

O 30 rokov neskôr sa na prvý pohľad zdá, že Elton žije vysporiadaným životom a naučil sa fungovať v spoločnosti, ktorá nelipne na minulosti. No Eltonovi sa začne opäť drasticky meniť život a aj v tomto prípade za tým stojí Ayla.

Elton totiž začne vídavať dospelú ženu, o ktorej je presvedčený, že je jeho zosnulá sestra Ayla. Je si tým tak istý, že sa pochváli celej svojej rodine. Ayla je 30 rokov mŕtva, nemohla sa predsa len tak z ničoho nič objaviť. Elton sa však nemieni pustiť alternatívnej reality, v ktorej sa jeho sestrička vrátila a spoločne tak môžu dobehnúť to, čo stratili.

Čo je zvláštne je fakt, že neznáma žena hrá hru mŕtvej sestry Ayly až príliš verne. Elton je presvedčený o tom, že jeho rôzne rituálne snahy priniesli sestru späť. Je to však skutočne tak alebo má zvláštny úkaz neznámej ženy úplne iné, možno ešte desivejšie vysvetlenie?

Horor Ayla zrežíroval Elias Ganster (Gut, The Horror of H.P. Lovecraft), ktorý však využíva len svoje krstné meno Elias. Finančné prostriedky na film sa mu podarilo úspešne získať pomocou crowdfundingovej platformy Kickstarter.

Vo filme si zahrali Nicholas Wilder, Tristan Risk, Dee Wallace, Sarah Schoofs, D’Angelo Midili, Bill Oberst Jr. a Andrew Sensenig.

Ayla je z produkcie Clayface Pictures, The October People, Title Media a vďaka distribučnej spoločnosti Freestyle Digital Media vyjde 3. apríla na VOD.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: