Preskočiť na obsah

Natáčanie dokumentárneho filmu o nadprirodzených entitách sa premení na nočnú moru v horore The Monster Project

Zábavka hororových filmárov sa rýchlo premení na nočnú moru vo filme The Monster Project.

Prírodné záhady, tajomné úmrtia, mimozemské civilizácie, paranormálne aktivity, či legendou zaprášené tvory. Tieto aspekty akejsi šedej oblasti medzi subjektívnym vnímaním reality a objektívnou realitou fascinujú zrejme každého. Predsa len, viera v existenciu súčasnou vedou nepochopenú vrstvu našej skutočnosti je príliš lákavá a ľudský mozog sa rád prispôsobí. Aj tí najväčší skeptici sa prichytia pri analýze fotografií a videí na ktorých majú byť zachytené paranormálne, či supernaturálne javy.

Práve prirodzená fascinácia týmito javmi vie slúžiť aj ako skvelý biznis model. Televízne reality show The Dead Files, Ghost Hunters, Ghost Adventures, Haunted History, či A Haunting… sú len malým príkladom ľudskej obsesie so všetkým nevysvetleným a paranormálnym.

Zrod internetu a hlavne platformy YouTube však aj v tomto smere celý žáner paranormálnej reality show posunuli niekde úplne inde. Ľahká dostupnosť technológií a milióny návštevníkov webu mali za následok vznik desiatok virálnych videí zachytávajúcich údajne autentické stretnutia s duchmi, čudnými tvormi, bájnymi bytosťami a v neposlednom rade s úfonmi samotnými.

YouTube kanály ako Rob Dyke, BuzzFeed Unsolved, či Dark5 sa to so svojou produkciou snažia posunúť ďalej, no istotu autentickej desivej skúsenosti z údajne skutočných videí je možné nahradiť len veľmi ťažko.

Spojiť tieto dva elementy sa pokúsi partia hororových nadšencov a budúcich filmárov pod záštitou vlastnej produkcie s názvom Project M. Tým sa podarí svojim „fejkovým“ videom o zachytení zvláštnej príšery preraziť vo svete YouTube.

Motivovaní týmto úspechom sa rozhodnú vytvoriť „reálny“ dokument v ktorom sa skinwalker, démon a vampír podelia o svoje tajomstvá priamo pred zrakmi internetových divákov. Pre hororovú atmosféru sa dokumentárny film podujmú natočiť v opustenej budove hlboko v lese za spoločnosti zatmenia mesiaca.

Čo mala byť nevinná zábavka s efektom nárastu vzhliadnutí, sa premenilo na nočnú moru gigantických rozmerov. Každý lovec duchov a vyšetrovateľ paranormálnych javov túži po osobnej skúsenosti zachytenej na kamere. Partia Project M však rozhodne nadšená nebude.

The Monster Project je svojským found footage hororom natáčaným z pohľadu prvej osoby, takže sa diváci môžu tešiť na osobnejší zážitok.

Film bude režisérskym debutom Victora Mathieua, ktorému so scenárom pomohli Corbin Billings a Shariya Lynn. Zahrali si v ňom Yvonne Zima, Justin Bruening, Toby Hemingway, Murielle Zuker, Jim Storm.

The Monster Project vyjde 18. augusta tohto roku.

Trailer:

Zábery z filmu: